Kolay İK, insan kaynakları analitiği çözümü Peopleoma’yı satın aldı

Kolay İK, Türkiye İş Bankası grup şirketlerinden Softtech Ventures Teknoloji A.Ş. bünyesindeki insan kaynakları analitiği çözümü Peopleoma’yı satın aldı. 
Kolay İK, insan kaynakları analitiği çözümü Peopleoma’yı satın aldı

İnsan kaynakları platformu Kolay İK, Türkiye İş Bankası grup şirketlerinden Softtech Ventures Teknoloji A.Ş. bünyesindeki insan kaynakları analitiği çözümü Peopleoma’yı satın aldı. 

Türkiye İş Bankası grup şirketlerinden Softtech Ventures Teknoloji A.Ş. bünyesinde Mustafa İçer tarafından 2021 yılında bir kurum içi girişimcilik projesi olarak hayata geçirilen Peopleoma, şirketlerin veri odaklı kararlar almasına yardımcı olmayı ve bu sürece rehberlik etmeyi hedefliyor.

İK platformları ile entegre olarak tüm verilerin tek bir yerde toplanmasını sağlayan Peopleoma, üç ana modülden oluşuyor. Dashboard (Gösterge tablosu) modülü; çeşitlilik-kapsam, cinsiyet dağılımı, işten ayrılanlar, turnover (çalışan sirkülasyonu), tutundurma, fazla mesai, yıllık izin, devamsızlık ve organizasyon şemasını gerçek zamanlı olarak, dinamik ve kullanıma hazır tablolar halinde sunuyor.

Şirketlerin tüm İK verilerini tablolar halinde görmesini sağlayan Peopleoma, bu verileri Highlights (Önemli noktalar) modülünde analiz ederek, içgörüler oluşturuyor. Şirketlere taleplerine göre özelleştirilebilen bu bölümde bir şirketin beyaz yaka kadrosundaki aylık değişim, işten ayrılmaların hangi aylarda arttığı gibi veriler analiz ediliyor. Tahminler modülünde ise yapay zeka destekli analiz metoduyla gelecek aylar için en kritik konulara yönelik tahminler oluşturuluyor.

Peopleoma ayrıca Akıllı Organizasyon Şeması ile bir grup çatısı altında olan tüm şirketlerin veya bir şirketin farklı ülkelerde kurduğu yapılanmanın organizasyon şemasını tek ekranda görebilmeyi sağlıyor. Bu sayede bordro, tazminat, yıllık izinler, performans, fazla mesai, görev süresi gibi süreçler kolay ve pratik bir şekilde gözden geçirilip değerlendirilebiliyor.

Peopleoma’nın kurum içi girişimcisi Mustafa İçer, Softtech’te çalıştığı dönemde şirkete fayda sağlama amacıyla tasarladığı çözümünün şu anda Türkiye, ABD, Brezilya, Endonezya ve Tayland’da İK profesyonellerinin hayatını kolaylaştırdığını ve birleşmeyle birlikte çok daha büyük kitlelerin hayatını kolaylaştıracağına inandığını ifade etti. 

Softtech Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sezen de Peopleoma’nın devrinin, İK platformu olan Kolay İK’ya ve müşterilerine ilave bir çözüm olarak değer katacağına inandığını belirterek, Kolay İK ile birlikte çözümü geliştiren Mustafa İçer ve ekibine teşekkür etti.

Kolay İK CEO’su Çağlar Yalı, “Kolay İK olarak şirketlerin insan kaynakları departmanlarının ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri dijital, uçtan uca ve entegre bir şekilde sunmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda Kolay İK olarak çözdüğümüz problemlerin yanında alanında başarılı ve güvenilir İK uygulamalarını platformumuza entegre ediyor veya satın almalar gerçekleştiriyoruz. Ayrıca yakın zamanda İK Danışmanlığı ve Bordro Hesaplama Hizmetleri gibi şirketlere özel hizmetler vermeye başladık. Hedefimiz doğrultusunda önümüzdeki dönemde de ürünümüzü geliştirmeye, yeni satın almalara ve bu sayede operasyonel karlılığımızı artırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bu arada hatırlatalım; Kolay İK, geçtiğimiz yıl da Talentics'i 2 milyon dolar değerleme ile satın almıştı

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.