Finansal tasarruf platformu Vestwell, 125 milyon dolar yatırım aldı

Aaron Schumm tarafından 2016'da kurulan Vestwell, işverenlere ve bireylere finansal tasarruf imkanları sunan bir platform olarak faaliyet gösteriyor.
Finansal tasarruf platformu Vestwell, 125 milyon dolar yatırım aldı

Tasarruf platformu Vestwell, 125 milyon dolar yatırım aldı. D serisi yatırım turu, Lightspeed Venture Partners liderliğinde gerçekleşti. ABD merkezli şirketin yatırım turunun diğer katılımcıları arasında Fin Capital, Primary Venture PartnersFinTech Collective, Blue Owl ve HarbourVest yer aldı.

Yatırım turu sonrasında Lightspeed'ten Justin Overdorff'un Vestwell'in yönetim kuruluna katıldığını açıklayan VestWell, aldığı yatırımı daha fazla kişiye ulaşmak ve mevcut hizmet yelpazesini genişletmek için kullanacağını belirtti.

Aaron Schumm tarafından 2016'da kurulan Vestwell, işverenlere ve bireylere finansal tasarruf imkanları sunan bir platform olarak faaliyet gösteriyor. Şirketin sunduğu hizmetler arasında özellikle emeklilik, sağlık, eğitim ve acil durum için tasarruf yapmayı destekleyen çeşitli programlar bulunuyor.

ABD'de 401(k) ve 403(b) gibi emeklilik programları işverenlerin çalışanlarına emeklilik için tasarruf yapmalarını sağlayan ve genellikle vergi avantajları sunan programları olarak tanımlanıyor. IRA (Bireysel Emeklilik Hesabı) ise bireylerin kendi başlarına emeklilik için tasarruf yapmalarına imkan sağlıyor. Şirket, 50 eyalette 300 binden fazla işletme ve 1 milyondan fazla kişiye veriyor. 

Vestwell ayrıca eğitim için tasarruf yapmayı destekleyen 529 eğitim programına ve engellilik durumu olan bireyler için tasarruf imkanı sağlayan ABLE hesaplarına da odaklanıyor. Şirket, acil durumlar için tasarruf programları da geliştiriyor. Bu programlar, beklenmedik masraflar veya acil durumlar için finansal bir güvenlik ağı oluşturmayı amaçlıyor.

Vestwell, iş ortaklarına ve işverenlere bu farklı tasarruf programlarını yönetme ve sunma konusunda altyapı sağlıyor. Bu sayede işverenler, çalışanlarına çeşitli tasarruf seçenekleri sunarak onların mali geleceklerini planlamalarına yardımcı olabiliyorlar. Şirket aynı zamanda devlet destekli tasarruf programlarına odaklanarak bu alandaki gelişimlere katkıda bulunuyor ve geniş bir kullanıcı kitlesine hizmet veriyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.