Spor ve wellness alanına odaklanan Urban Sports Club, 95 milyon euro yatırım aldı

Urban Sports Club, kullanıcıların bir üyelikle çeşitli spor salonlarına, fitness merkezlerine, yoga stüdyolarına, yüzme havuzlarına ve diğer wellness etkinliklerine erişimini kolaylaştırıyor.
Spor ve wellness alanına odaklanan Urban Sports Club, 95 milyon euro yatırım aldı

Spor ve wellness alanına odaklanan Urban Sports Club, 95 milyon euro yatırım aldı. Almanya merkezli şirketin yatırım turuna Verdane öncülük etti. Urban Sports Club'ın yatırım turunun diğer katılımcıları arasında HV Capital ve ProSiebenSat1 yer aldı.

Şirket, aldığı yeni yatırımı Avrupa'da genişlemek ve büyümek için kullanacağını açıkladı. Bu yatırım, Almanya, Hollanda, Fransa, Belçika, İspanya, Portekiz ve Avusturya'da özellikle kurumsal müşterilere yönelik B2B hizmetlerine odaklanarak hızlı bir büyüme stratejisinin parçası olacak.

Urban Sports Club, mevcut ortak ağını genişleterek 11 binden fazla mekanda 50'den fazla farklı spor ve wellness etkinliği sunan geniş bir ağ oluşturmayı planlıyor.

2012 yılında Moritz Kreppel ve Benjamin Roth tarafından kurulan şirket, spor ve wellness alanında faaliyet gösteren bir platform sağlayıcısı olarak tanımlanıyor. Urban Sports Club, üyelerine geniş bir spor ve wellness etkinlik yelpazesi sunuyor. Şirket, kullanıcıların bir üyelikle çeşitli spor salonlarına, fitness merkezlerine, yoga stüdyolarına, yüzme havuzlarına ve diğer wellness etkinliklerine erişimini kolaylaştırıyor.

Ayrıca Urban Sports Club, kurumsal şirketlere yönelik olarak çalışanların spor ve wellness imkanlarına erişimini sağlayan bir B2B modeli üzerine odaklanmış durumda. Bu sayede şirketler çalışanlarının sağlığını ve refahını artırmak için Urban Sports Club'ın platformunu kullanabiliyorlar. 

Şirketin gelirleri son zamanlarda hızla arttı. 2021'den 2022'ye gelirleri iki katına çıktı. 2022'den bu yana müşteri kitlesini 2,5 kat büyüttü. 2023'te güçlü bir büyüme trendi devam ediyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.