Üretimsel yapay zeka teknolojilerine odaklanan Together, 102,5 milyon dolar yatırım aldı

Together tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, A serisi yatırım turunda 102,5 milyon dolar yatırım aldı. Together'ın 102,5 milyon dolarlık A serisi yatırım turu, Kleiner Perkins liderliğinde gerçekleşti.
Üretimsel yapay zeka teknolojilerine odaklanan Together, 102,5 milyon dolar yatırım aldı

Üretimsel yapay zeka modellerinin geliştirilmesine odaklanan ABD merkezli bir girişim olan Together, yatırım aldığını duyurdu. Together tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, A serisi yatırım turunda 102,5 milyon dolar yatırım aldı. Together'ın 102,5 milyon dolarlık A serisi yatırım turu, Kleiner Perkins liderliğinde gerçekleşti.

Yatırım turuna, Kleiner Perkins haricinde ise teknoloji dünyasının önemli oyuncuları arasında yer alan Nvidia ve Emergence Capital da katıldı. Gerçekleşen yatırım ile birlikte Kleiner Perkins'ten Bucky Moore, Together'ın yönetim kuruluna katıldı.

Together tarafından aktarılan bilgilere göre alınan yeni yatırım, şirketin üretimsel yapay zeka uygulamaları için en hızlı bulut platformunu oluşturma hedefine ulaşması için kullanılacak.

Hatırlatmak gerekirse Together, geçtiğimiz Mayıs ayında Lux Capital liderliğinde 20 milyon dolar tohum yatırım almıştı. Sadece 6 ay sonra tekrar yatırım alan Together'ın, bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 120 milyon doları aşmış durumda.

Together'ın yatırımcıları arasında ise NEA, Prosperity 7, Greycroft, 137 Ventures, Kleiner Perkins, Emergence Capital, Nvidia, Lux Capital, Definition Capital, Long Journey Ventures, SCB10x, SV Angel, Factory, ve Scott Banister yer alıyor.

2022 yılında Ce Zhang, Chris Re, Chris Ré, Justin Foutts, Percy Liang, Vipul Ved Prakash ve Zach Frankel tarafından ABD'de kurulan Together, odağına üretimsel yapay zeka teknolojilerini alıyor. Temelinde bulut tabanlı bir platform sunan Together, bu platform ile açık kaynaklı üretimsel yapay zeka projelerinin ve yapay zeka modellerinin geliştirilmesini sağlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.