Bard destekli Google Asistan'a, "klasik Google Asistan" seçeneği eklenebilir

Kullanıcılar, Google uygulama ayarları üzerinden Bard destekli Asistan ile klasik Asistan arasında geçiş yapabilecek.
Bard destekli Google Asistan'a,

Google Asistan'ın Bard desteğiyle yapay zeka özelliklerine kavuşacağını sizlere aktarmıştık. Google Pixel 8 lansmanında Google'ın yapay zeka chatbot'u Bard'ın ses tabanlı Google Asistan'ın bir parçası haline geleceği açıklandı. Paylaşılan bilgilere göre; bu yeni Asistan, başlangıçta orijinal Asistan'ın tüm yeteneklerine sahip olmayacak. Bu bağlamda Google, Bard destekli Asistan'ı devreye aldığında aynı zamanda klasik Asistan'ı da ayrıca kullanmanın bir yolunu sunacak. 

Bard destekli Asistan'ın ise klasik Asistan'a kıyasla çok daha fazla yetenek sunması planlanıyor. Paylaşılan bilgilere göre; kullanıcılar telefonlarındaki bir kısayol üzerinden Bard destekli Asistan'a hızlıca erişebilecek. Google Asistan'a Bard'ın üretimsel muhakeme yetenekleri eklenirken, kullanıcılar, ses ve metnin ötesinde görüntüler aracılığıyla da etkileşim kurabilecek. 

Bu yeni deneyimin önümüzdeki aylarda kullanıcılara sunulması bekleniyor. Bununla beraber kullanıcılara erken aşama test sürümünü de kullanma imkanı sunulacak. 

Google uygulamalarında test aşamasındaki özellikleri keşfetmesiyle tanınan AssembleDebug'ın paylaştığına göre; kullanıcılar, Google uygulama ayarları üzerinden Bard destekli Asistan ile klasik Asistan arasında geçiş yapabilecek. Bunun nedeni mevcut Asistan'ın tüm özelliklerinin ilk etapta Bard destekli Asistan'da çalışmama ihtimali olabilir. 

Henüz Android uygulamasını yayınlamayan Bard, yalnızca web sürümü üzerinden hizmet veriyor. Buna ek olarak Bard, ilgili uzantıların yanı sıra Asistan üzerinden de Gmail ve Drive gibi Google hizmetleriyle entegre olabilecek. Kısacası; Bard'ın Asistan'a entegre olması, kullanıcı tabanını genişletebilmesi adına önemli bir fırsat.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.