KWORKS’ün 2023 Demo Günü'nde sunum yapan 15 girişim

KWORKS’ün 2023 Demo Günü'nde sunum yapan girişimlere göz atıyoruz.
KWORKS’ün 2023 Demo Günü'nde sunum yapan 15 girişim

Koç Üniversitesi Girişimcilik Merkezi-KWORKS’ün 2023 Demo Günü, bugün KWORKS’ün Şişli’deki merkezinde düzenlendi.

KWORS'ün 2023 metriklerine baktığımızda 5 farklı programda 43 girişimin yer aldığını görüyoruz. 7 yatırım turunun yanı sıra girişimlere bu süreçte 3 milyon dolardan fazla yatırım da yapıldı. KWORKS'te 2023'te, 200'den fazla mentor oturumu ile 120'den fazla yatırımcı oturumu gerçekleşti.

KWORKS'ün 2022 Demo Günü'nde sunum yapan girişimler:

Deepsent: DeepSent, metin bazlı verileri gerçek zamanlı analiz ederek, gelir artırıcı iç görü ve içeriklere dönüştüren bir yapay zeka uygulaması.

Imperium: Yeni nesil inşaat proje yönetim yazılımı. Proje yönetimi, Satın-Alma, Teknik Ofis, Kalite & Güvenlik, Finans ve Satış yönetimi gibi inşaat süreçlerini tek bir platformda yönetmeyi sağlıyor. Her geçen gün sayısı artan çözüm ortakları ile beraber inşaat süreçlerinin kolaylaştıran Imperium, günümüzde 300’den fazla şirket ve 2 binden fazla kullanıcıya hizmet veriyor.

Materix: Geliştirdiği nano kaplamalar sayesinde modifiye edilen yüzeyi koruyan, temizlik sıklığını, su kullanımını ve temizleyici kimyasal kullanımını azaltarak kaynak tasarrufu sağlayan sürdürebilirlik dostu bir nano teknoloji girişimi. Materix, güneş paneli yüzeyinde kullanımında su ve toz itici özellikler sağlamanın yanında kendi kendini temizleme teknolojisiyle enerji verimliliğini artırıyor.

OXODES: Girişimin teknolojisi, endüstriyel montaj ve kalite kontrol hatalarını yüksek hassasiyetle tespit ederek üreticinin maliyet, prestij ve zaman kaybını önlüyor.

Patron Olsam: Firmaların personel maliyetlerini azaltırken yüksek gelirli, mesleğinde uzman, profesyonel bireysel girişimcilerle çalışılmasını sağlıyor. Patron Olsam modelinde personel giderleri ortalama yüzde 30 azalırken, personellerin gelirleri yüzde 40 oranında artış gösteriyor. Patron Olsam sürdürülebilir bir çalışma modeliyle birlikte mesleğinin profesyonelleriyle çalışma imkanı sunuyor.

Renium: Her ölçekte işletme için kolay kullanılabilir, etkin veri yönetimi sağlayan dijital dönüşüm ürünleri üretiyor. Kod geliştirmeye ihtiyaç duymayan ve şirketin mevcut sistemlerine doğrudan entegre olabilen yapısı ile iş süreçlerini dijitalleştiren, yapay zeka tabanlı OCTO isimli ürünün ilk fazını tamamladı, sağlık ve tekstil sektöründe pilot uygulamalarını gerçekleştirdi.

Pdmechanics: Endüstriyel tesislerin üretim makinelerinde gelişen arızaları yapay zeka destekli platformunda erken teşhis ederek plansız üretim duruşlarını azaltan kestirimci bakım SaaS girişimi. En büyük 500 sanayi tesisi içinden müşteri kazanan Pdmechanics, her ölçekteki üretim tesisine ve makine imalatçılarına çözüm sunuyor.

Meetgate: Şirketlerin işe alım, işe alım sonrası ve iş ilanı süreçlerini, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik teknolojiler ile uçtan uca yönetebildiği yapay zeka destekli insan kaynakları platformu. Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’da kurulan Meetgate, ilk satış anlaşmasını da startup eleme süreçlerinde kullanılmak üzere Teknopark ile gerçekleştirdi.

Airdub: Geliştirdiği yapay zeka temelli dublaj ve ses klonlama teknolojileri ile, eğlence ve reklam sektöründeki firmaların seslendirme ihtiyaçları için yenilikçi bir çözüm sunuyor.

Apollon Engine: İçerik üreticileri için telifsiz ve özgün müzik üretmeyi hedefleyen Apollon Engine, resim, fotoğraf ve video gibi görsellerden akış, renk ve konuya göre müzik üreten bir yapay zeka projesi. Film, dizi, oyun gibi yaratıcı sektörlerde ve reklam, sosyal medya gibi pazarlama alanında ihtiyaç duyulan orijinal ve telifsiz müzik ihtiyacına çözüm olarak ortaya çıktı.

Boly: Oluşturduğu eşsiz spor topluluğu ile spor yapmak isteyen kullanıcıların bulundukları yer farketmeksizin etrafındaki kullanıcılar ile eşleşebilecekleri, yakınlarında bulunan tesisleri keşfedebilecekleri bir mobil uygulama.

EventDAO: Kolektif hayal gücünü kullanarak topluluğunu etkinliğin karar mekanizması haline getiren NFT tabanlı bir biletleme hizmeti. Merkeziyetsiz bir etkinlik deneyimi sunan EventDAO’nun blockchain üzerindeki wait-list ön başvurusunda 40 bin cüzdan bulunuyor.

Müvekkil: Yapay zeka destekli Müvekkil platformu, Türk Hukuk mevzuatına dayalı güvenilir bilgiyi en hızlı şekilde sunmayı amaçlıyor. Avukat kullanıcılarına sunduğu hizmet ile hukuki doküman depolama sistemlerinin yetersizliğine çözüm sağlar ve verimsiz tarama süreçlerini iyileştiriyor.

Phoyer: New York ve İstanbul merkezli Phoyer, profesyonel içerik üreticilerini abonelerle buluşturan bir video streaming uygulamasıdır. Tek uygulamadan Creator’ların video, hizmet ve ürünlerine erişebilirsiniz. İleri düzeyde kişiselleştirilmiş ve kürate edilmiş izleme listeleri ile video enflasyonuna alternatif sunuyoruz. Phoyer aboneliği ile, yaratıcı ve entellektüel bir ekosistemin parçası olun. Phoyer, şu an 25 ülkeden sanatçı ve topluluk içeriyor.

Ubicro: Ev, kafe ve restoran gibi alanlarda iklim fark etmeksizin zirai ilaç olmadan taze mahsuller yetiştiren teknolojiler geliştiren girişim. Ubicro, teknolojisi ile bitki bilgisi olan veya olmayan herkese her yerde ve her zaman taze mahsul yetiştirebilme imkanı sunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.