Yerli mobil oyun girişimi YAMY Studio, 8 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

YAMY Studio tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 8 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı. Yatırım turuna, UP Venture Capital, İz Yatırım Holding, Mübin Karpuzcu ve diğer melek yatırımcılar katıldı.
Yerli mobil oyun girişimi YAMY Studio, 8 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Yerli oyun girişimi YAMY Studio'nun UP Venture Capital’dan 4 milyon dolar değerleme ile yatırım aldığını geçtiğimiz Ocak ayında sizlere aktarmıştık. Hybrid-casual türünde oyunlar geliştiren bir oyun şirketi olarak hizmet veren YAMY Studio, 1 yıldan kısa süre içinde yeni bir yatırımlar daha karşımıza çıktı.

YAMY Studio tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 8 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı. Yatırım turuna, UP Venture Capital, İz Yatırım Holding, Mübin Karpuzcu ve diğer melek yatırımcılar katıldı. YAMY Studio'nun ne kadar yatırım aldığı ise paylaşılmadı.

2020 yılında Ahmet Ferhat Akben, Yunus Alkan ve Mikdat Doğru tarafından İstanbul’da kurulan YAMY Studio, aldığı yeni yatırım ile birlikte Ocak ayındaki değerlemesini iki katına çıkarmış oldu. Hybrid-casual türünde oyunlar geliştiren YAMY Studio; Laundry Rush, Parents Run! ve Hoop 4 isimli oyunlara sahip. YAMY Studio ekibinin aktardığı bilgilere göre Laundry Rush oyunu dünya genelinde 3 milyondan fazla indirildi.

Eylül 2020'den bu yana faaliyet gösteren YAMY Studio olarak geliştirdikleri mobil oyunlarla hem küresel hem de yerli yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardıklarını belirten YAMY Studio Kurucu Ortağı Mikdat Doğru, yeni yatırımı ekiplerini büyütmek ve odaklandıkları hybrid-casual oyun türünde daha da uzmanlaşmak için kullanacaklarını paylaştı.

Yeni yatırımla sekiz ay gibi kısa bir sürede değerlemelerini ikiye katladıklarını da dile getiren Doğru, hybrid-casual türündeki oyunlarda uzmanlaşan bir stüdyo olarak, oyun içi ekonomide elde ettikleri başarılarla istikrarlı büyümelerini sürdürdüklerini de sözlerine ekledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.