OLED ekranlı iPad Pro ve yeni iPad Air, 2024 yılının ilk yarısında karşımıza çıkabilir

Apple, 2024 yılının ilk çeyreğinde hem 12,9 inç hem de 10.9 inç büyüklüğünde ekranlara sahip olan iki yeni iPad Air modelini tanıtacak.
OLED ekranlı iPad Pro ve yeni iPad Air, 2024 yılının ilk yarısında karşımıza çıkabilir

Yenilenen iPad Pro modellerinin 2024 yılında tanıtılabileceğini geçtiğimiz Ağustos ayında sizlere aktarmıştık. iPad Pro modelleri ile ilgili ilk sızıntı Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan Bloomberg'ten Mark Gurman tarafından paylaşılmıştı.

Apple ile ilgili tahminleri ile tanınan bir diğer isim olan Ming-Chi Kuo, Gurman'ın sızıntısını doğrulayan açıklamalarda bulundu. Kuo tarafından aktarılan bilgilere göre Apple, hem OLED ekranlı iPad Pro hem de yenilenen iPad Air modellerini 2024 yılının ilk yarısında tanıtacak.

Hatırlatmak gerekirse iPad Air'ın 10,9 inç büyüklüğünde tek bir modeli bulunuyor. Kuo'ya göre Apple, 2024 yılının ilk çeyreğinde hem 12,9 inç hem de 10.9 inç büyüklüğünde ekranlara sahip olan iki yeni iPad Air modelini tanıtacak. Yenilenen iPad Air modellerinin LCD ekran ile gelmeleri bekleniyor. Yeni iPad Air modellerinin hangi işlemciyi kullanacakları konusunda şu an için bir bilgi bulunmasa da bu modellerin M2 çipini kullanmaları sürpriz olmayacaktır.

iPad Air modellerinden sonra ise karşımıza yeni iPad Pro modelleri çıkacak. Kuo tarafından paylaşılan bilgilere göre yeni iPad Pro modellerinin 2024 yılının ikinci çeyreğinde tanıtılması hedefleniyor.

11 ve 13 inç büyüklüğünde ekran ile gelecek olan yenilenen iPad Pro modelleri, güçlerini geçtiğimiz haftalarda tanıtılan M3 çipinden alacaklar. Hatırlatmak gerekirse 11 inçlik iPad Pro modeli IPS LCD, 12,9 inçlik iPad Pro modeli ise mini-LED ekranlar kullanıyor. Paylaşılan bilgilere göre yenilenen iPad Pro modellerinin kullandıkları ekranlar da OLED olarak güncellenecek. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.