Yapay zeka destekli video üretim aracı Kaiber'in yeni mobil uygulaması neler sunuyor?

Yapay zeka destekli video üretim aracı Kaiber, yeni mobil uygulamasını yayınladığını duyurdu. Kaiber'in mobil uygulaması, aracın temel özelliklerini içeriyor.
Yapay zeka destekli video üretim aracı Kaiber'in yeni mobil uygulaması neler sunuyor?

Sanatçı Emre Yusufi'nin yapay zeka ile oluşturduğu video klibin detaylarını aktarırken sizlere Kaiber'den bahsetmiştik. Yapay zeka destekli video üretim aracı Kaiber, yeni mobil uygulamasını yayınladığını duyurdu. Kaiber, metinsel komutlar, görseller ve videolar aracılığıyla yeni videolar üretilmesini sağlıyor. 

Yapay zeka video oluşturma araçlarında gördüğümüz üzere, Kaiber'de de görsel veya video yüklemenin ardından fikirlerinizi araca belirterek animasyonlu içeriklere kavuşabiliyorsunuz. 

Kaiber'in öne çıkan özellikleri

Kaiber, Flipbook, Motion ve Transform olmak üzere 3 farklı animasyon türü sunuyor. Kamera hareketlerinde ise yakınlaşma/uzaklaşma, saat yönüne dönme, sağa, sola, aşağı yukarı hareket etme gibi seçenekler sunuyor. Sosyal ağlarda paylaşım için 16:9,9:16, 1:1, 3:4, 4:3 gibi birbirinden farklı boyutlandırma seçenekleri de sunulmakta. Böylece üretilen videolar, YouTube, TikTok ve Instagram'da paylaşıma uygun hale geliyor. 

Şu an için 8 dakika uzunluğunda videolar üretebilen Kaiber, ilerleyen dönemde 30 dakika uzunluğunda videolar üretmeyi planlıyor. 

Kullanıcılar, kendi müziklerini platforma ekleyebiliyor. Buna ek olarak Kaiber, seslere tepki veren Audio Reactivity özelliğine sahip. Bu sayede video çıktıları, yüklediğiniz müzik ile uyumlu hale geliyor. Hatırlarsanız, metinsel komutları müzik videolarına dönüştüren yapay zeka aracı Neural Frames'i incelerken de buna benzer özelliklerden bahsetmiştik. 

Kaiber'in mobil uygulamasının detayları 

Kaiber kurucu ortağı ve CEO'su Victor Wang'in aktardıklarına göre, Kaiber'in mobil uygulaması aracın temel özelliklerini içeriyor. Bu kapsamda mobil uygulamada da metinsel komutlar, görseller ve videolar aracılığıyla yeni videolar üretilmesi söz konusu olacak. Şu an için kapsamlı storyboard ve metinsel komutlar aracılığıyla video üretimi yapan spesifik modeller gibi bazı gelişmiş araçlar web sürümüne özel olarak sunulmaya devam edecek. Ancak şirket, yakında aradaki bu özellik farklarını kapatacağını belirtiyor. 

Kaiber, yalnızca mobil deneyime odaklanan "Birlikte Oluştur" özelliğini yayına almak üzere üç bağımsız sanatçıyla ortaklık kurdu. Bu sanatçılardan biri de Oksami adıyla tanınan ve 50 bini aşkın takipçi kitlesine sahip olan Kaiber'in kurucu ortağı ve CTO'su Eric Gao. 

Kaiber'in mobil uygulaması iOS ve Android uygulama mağazalarında yerini aldı. Uygulama, Explorer, Pro ve Artist olmak üzere 3 farklı fiyatlandırma paketini içeriyor. Uygulama, kullanıcıların hesabına, Explorer ile aylık 5 dolar karşılığında 300 kredi, Pro ile aylık 15 dolar karşılığında 1000 kredi ve Artist ile aylık 30 dolar karşılığında 2 bin 500 kredi tanımlıyor. Bir kredi, bir saniye uzunluğunda bir videoya denk geliyor. Öte yandan farklı özelliklerin kullanılması daha fazla kredi harcanmasına yol açabiliyor. 

Kaiber'in, Linkin Park ve Kid Cudi gibi isimler tarafından kullanılması, popülerliğini artırdı. Mayıs ayında beta sürümünden çıkan Kaiber, o dönemde 2 milyon kullanıcıyı aşmıştı. Şirket, şu anda 5 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip. Şirketin stüdyolara özel teknoloji çözümü Kaiber Studios ise 2 milyondan fazla sanatçıya hizmet verdi. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.