YouTube Premium abonelik ücretlerine zam geldi

YouTube Premium fiyatları bireysel kullanıcılar için aylık 29,99 TL'den aylık 57,99 TL'ye, aile paketi için aylık 59,99 TL'den aylık 115,99 TL'ye ve öğrenciler için aylık 19,49 TL'den aylık 37,99 TL'ye yükseldi. 
YouTube Premium abonelik ücretlerine zam geldi

YouTube'un reklam engelleyicileri tüm dünyada bloke etmeye başladığını sizlere aktarmıştık. YouTube şimdi de reklamsız bir kullanıcı deneyimi sunan Premium abonelik ücretlerine zam yaptı. Temmuz ayında ABD'deki Premium ücretlerine zam yapan şirket, Avrupa, Asya-Pasifik ve Güney Amerika bölgelerinde de zamlı fiyatları devreye aldı. 

1 Kasım'dan itibaren YouTube Premium, Almanya, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Şili, Polonya ve Türkiye'de Premium abonelikleri zamlı fiyat tarifesi üzerinden kullanıcılarla buluşmaya başladı. Fiyat değişimi YouTube Premium ve YouTube Music Premium için bireysel, aile ve öğrenci planlarını kapsıyor. 

Türkiye'de YouTube Premium fiyatları bireysel kullanıcılar için aylık 29,99 TL'den aylık 57,99 TL'ye, aile paketi için aylık 59,99 TL'den aylık 115,99 TL'ye ve öğrenciler için aylık 19,49 TL'den aylık 37,99 TL'ye yükseldi. 

YouTube Premium, kullanıcılarına reklamsız bir izleme deneyimi sunuyor. Bununla birlikte kullanıcılara videolar için yalnızca sesle oynatma özelliği sağlarken, çevrimdışı indirmelere de izin veriyor. Premium'un diğer öne çıkan özellikleri arasında 1080p Premium akış kalitesi, Google Meet'te birlikte izleme ve özellikleri önceden test etme imkanı da yer almakta.

2022'nin Kasım ayında dünya genelinde 80 milyon aboneyi aşan YouTube Music ve Premium, yazının başında bahsettiğimiz reklam engelleyicilere yönelik stratejisiyle birlikte abone sayısını artırmayı hedefliyor. Fiyat tarifesindeki değişikliğin bu hedefi nasıl etkileyeceğini hep birlikte izleyip göreceğiz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.