WhatsApp, sesli mesajlar için kendiliğinden silinme özelliğini test ediyor

WhatsApp, Android kullanıcılarına passkey ve otomatik silinen sesli mesaj özellikleri sunuyor. Ayrıca, ilk iPad uygulaması üzerinde çalışıyor.
WhatsApp, sesli mesajlar için kendiliğinden silinme özelliğini test ediyor

Hatırlarsanız bu haftanın başında sohbet uygulaması WhatsApp'ın Android kullanıcılarına passkey özelliği sunmaya başladığını sizlere aktarmıştık. Bugün ise yeni bir gelişmeyle daha gündeme gelen WhatsApp, platformuna yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

WABetaInfo'nun haberine göre; WhatsApp, şu anda beta sürümünü kullanan kullanıcılara kendiliğinden silinen sesli mesajlar gönderme özelliğini ekliyor. Bu özellik, gönderilen sesli mesajların alıcı tarafından dinlendikten sonra otomatik olarak silinmesini sağlıyor. Kendiliğinden silinen sesli mesajlar, daha fazla gizlilik ve güvenlik sağlamak amacıyla uygulamaya eklenen bir özellik olarak ön plana çıkıyor. 

Kaynak: WABetaInfo

Söz konusu özellik, Bir Kez Görüntüle adı verilen özellikle benzer şekilde çalışıyor. Bir Kez Görüntüle özelliği etkinleştirildiğinde, gönderilen fotoğraf veya video alıcı tarafından bir kez görüntülendikten sonra otomatik olarak siliniyor. Bilindiği gibi içerik geçici bir süre için mevcut oluyor ve daha sonra erişilemez hale geliyor.

Sesli mesajlar için de bir benzer bir çözüm sunan platform, yeni özelliği kullanmanız durumunda sesli mesajların sadece bir kez dinlendikten sonra otomatik olarak silinmesini sağıyor.

Ne yazık ki, bunun ne zaman genel kullanıma sunulacağına dair henüz bir bilgi yok. Passkey'ler ve kendiliğinden silinen sesli mesajlarının yanı sıra, WhatsApp'ın ilk kez bir iPad uygulaması üzerinde çalıştığını da ekleyelim. Şu anda beta aşamasında olan bu iPad uygulaması, kullanıcıların WhatsApp hesaplarını telefonlarıyla eşleştirerek tableti üzerinde kullanmalarına olanak tanıyacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.