Estonya ve Türkiye merkezli Trapmine, global bir siber güvenlik şirketi tarafından satın alındı

Estonya ve Türkiye merkezli bir siber güvenlik girişimi olan Trapmine, ABD merkezli global bir siber güvenlik şirketi tarafından satın alındığını duyurdu.
Estonya ve Türkiye merkezli Trapmine, global bir siber güvenlik şirketi tarafından satın alındı

Yapay zeka teknolojisini kullanarak kötü amaçlı yazılımları önleme sistemi olarak karşımıza çıkan Trapmine'ı ilk olarak 2018 yılında sizlere aktarmıştık. Estonya ve Türkiye merkezli bir siber güvenlik girişimi olan Trapmine, ABD merkezli global bir siber güvenlik şirketi tarafından satın alındığını duyurdu.

Trapmine girişimini satın alan şirket ve anlaşmanın finansal detayları ile ilgili ise herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim. Trapmine tarafından yapılan açıklamalara göre gerçekleşen satın alma ile birlikte şirket, 31 Aralık tarihinde ticari faaliyetlerini durduracak.

Trapmine ekibi girişimi satın alan şirkete katılarak yollarına devam edecek. 2017 yılında Celil Ünüver, Ulaşcan Aytolun ve Mauro Leggieri tarafından kurulan Trapmine, geleneksel güvenlik çözümlerinin durduramadığı tehditlere karşı yeni nesil uç nokta koruması sağlayan bir çözüm sunuyordu.

Trapmine girişiminin daha önce Startup Wise Guys'tan yatırım aldığını ve bu yatırımın Startup Wise Guys'ın Türkiye'de gerçekleştirdiği ilk yatırım olduğunu da ekleyelim. Startup Wise Guys, söz konusu satın alma ile birlikte portföyünden 15. exit'e imza atmış oldu.  

2017'nin ilk gününden bu yana, dünya standartlarında bir ürün üzerine çalışan bir ekip gördüklerini ve bunca yıl boyunca Celil'e koçluk yapmanın kişisel bir onur olduğunu dile getiren Startup Wise Guys CEO’su Cristobal Alonso, Trapmine'ın Türkiye’deki ilk yatırımları olmakla beraber, siber güvenlik alanında da yatırım yaptıkları ilk şirket olma özelliğini taşıdığını, bu sebeple exit için çok mutlu olduklarını da paylaştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.