Reklam teknolojilerine odaklanan yerli girişim Ingosa, 1.5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Reklam teknolojisi girişimi Ingosa, ARYA GSYF'den 1.5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı. Yatırım turunda Doğuş Yeni Girişimler ve Aegean Ventures ile Arya Melek Yatırım Ağı'ndan melek yatırımcılar yer aldı.
Reklam teknolojilerine odaklanan yerli girişim Ingosa, 1.5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Reklam teknolojisi girişimi Ingosa, Arya Kadın Yatırım Platformu ve Türkiye İş Bankası iş birliği ile Maxis bünyesinde kurulan ARYA GSYF'den 1.5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı. Yatırım turuna, Doğuş Yeni Girişimler ve Aegean Ventures ile Arya Melek Yatırım Ağı'ndan Ahu Serter, Münteha Adalı, Meltem Aydın ve Ayça Atmaca da melek yatırımcı olarak katılım gösterdi.

Son dönemde diyalog bazlı üretimsel yapay zeka destekli reklam teknolojisiyle gündeme gelen Ingosa'nın Workup Girişimcilik Programı ve Arya Yatırım Hazırlık Programı mezunu olduğunu hatırlatalım. Dijital reklam alışkanlıklarını değiştirmeye odaklanan AdTech girişimi Ingosa, tohum öncesi yatırım turunu başarıyla kapatmış oldu. 

2022'nin Nisan ayında Dürin Artuk, Gökçe Duman ve Muammer Okumuş tarafından kurulan Ingosa, Diyalog Bazlı Görüntülü Reklamlarıyla (Conversational Display Ads) öne çıkmakta. Diyalog bazlı üretimsel yapay zekayı kullanan Ingosa’nın teknolojisi, reklam banner'larında markalar ve tüketiciler arasında doğrudan, ilgi çekici diyaloglar oluşturulmasını sağlıyor.

Şirketin paylaştığı bilgilere göre bu yaklaşım, geleneksel banner'lara göre 10 kat daha fazla etkileşim sağlarken, satın alma niyetini ve marka hatırlanabilirliğini artırıyor. Bununla birlikte söz konusu ürünün, çerezsiz bir dünyada birinci taraf veri toplamayı kolaylaştırdığını da belirtelim.Tüketicilerin yüzde 80’inin, kişiselleştirilmiş ve etkileşimli deneyimlerden satın almaya yatkın olduğunu düşünürsek, Ingosa’nın dikkate değer bir çözüm ile karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. 

Paylaşılan bilgilere göre girişim, Volkswagen, Audi, BMW, Citroen, Nissan, Mediamarkt, Sephora, HSBC, Dominos, PepsiCo, Samsung ve Grundig gibi dünyaca ünlü markalarla iş birliği yapıyor. Publicis Groupe, WPP, Opportune (eski adıyla SEM), Hype, Ingage ve OMD gibi dijital medya ajansları da dijital reklamcılık stratejilerinde devrim yaratmak için Ingosa'nın teknolojisine güveniyor.

Bu yatırımla Ingosa, reklam araçlarının erişimini ve erişilebilirliğini daha da genişleterek, müşterilerinin saniyeler içerisinde diyalog bazlı banner'larını oluşturabilecekleri paneli yakın zamanda tüm kullanıcılara açmayı planlıyor. 

Kurucu ortak Gökçe Duman yatırım hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

"Yatırımcılarımızın Ingosa'nın misyonuna ve potansiyeline göstermiş olduğu güven bizi heyecanlandırıyor. Bu finansman, reklam teknolojisi endüstrisini kişiselleştirilmiş ve etkileşimli dijital reklamcılıkta yeni bir çağa taşıma hedeflerimizi daha hızlı gerçekleştirmemize yardımcı olacak.

 Markalar ve tüketiciler arasındaki ilişkiyi çerezsiz bir dünyada yeniden tanımlıyoruz. Platformumuz yalnızca reklam deneyimini kişiselleştirmekle kalmıyor, aynı zamanda veri toplamaya yeni bir yaklaşım sunuyor" 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.