Kidolog, evcil hayvan bakımı konusunda faaliyet gösteren PatiWe'yi satın aldı

ODTÜ’lü gençlerin fikir aşamasındayken satın alınan PatiWe ile Kidolog, evcil hayvan bakımı konusunda da hizmet vermeye başlıyor.
Kidolog, evcil hayvan bakımı konusunda faaliyet gösteren PatiWe'yi satın aldı

Geçtiğimiz ocak ayında 7,5 milyon dolar değerleme üzerinden 600 bin dolar yatırım alan, ardından çocuklar için interaktif kitaplar ve oyunlar geliştiren Ludus Eğitim Teknolojileri şirketini satın alan Kidolog, şimdi de evcil hayvan bakımına odaklanan PatiWe adlı girişimi bünyesine kattı.

ODTÜ’lü gençlerin fikir aşamasındayken satın alınan PatiWe ile Kidolog, evcil hayvan bakımı konusunda da hizmet vermeye başlıyor.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde öğrenci olan Mustafa Anıl Benli, Ömer Çakır, Elçin Kılıç, Burak Onuralp Bozkurt, Furkan Zerman ve Fatih Kabak tarafından kurulan PatiWe, 4 Ekim'de faaliyet göstermeye başladı.

Yapay zeka entegrasyonu: Pati-Ai

PatiWe uygulamasında yapay zeka entegrasyonu bulunuyor ve bu sayede kullanıcılar Pati-Ai ile evcil hayvanları hakkında merak ettiği birçok şeye anında ulaşabiliyor. Ailemizin patili üyelerinin güvenliğinin ve sağlığının hepimiz için çok önemli olduğunun farkında olan Kidolog, bu sorunu çözmek adına walker'lar ve bakıcılar kayıt olurken ciddi bir sınırlama sunuyor. Siz seyahatteyken ya da ofiste çalışırken GPS takibi sayesinde anlık olarak köpeğinizin nerede ve nasıl gezdiğini görebiliyorsunuz. Çiş ve kaka bildirimleri sayesinde köpeğinizin rutininden haberdar olabiliyorsunuz.

Walker'lar ve 7/24 veteriner desteği

Platform üzerinden gerekli belgeler ile kayıt olduktan sonra onaylanarak köpek gezdiricisi olmak da mümkün. Gezdiricilere hangi tür ve cins köpekleri gezdirmek istediği ile ilgili filtreleme imkanı da sunuluyor. Patiwe ile birlikte walker'ların yanı sıra platformun bünyesinde yer alan veterinerlerden 7/24 online destek alabilmek de mümkün.

Satın almanın ardından açıklamalarda bulunan Eray Uğurelli, yoğun mesai saatlerinin ardından ya da iş seyahatleri sırasında evcil dostlarımızın bakımlarının aksamaması ve yeterli ilgiyi görmeleri için PatiWe’nin onlar için çok değerli olduğunu düşündüğünü söyledi. Uğurelli, aile teknolojileri alanında, bir aileyi oluşturan her ferdin problemlerini çözmek için yeni satın alımlar yapacağının ve uygulamalar geliştireceğinin de sinyalini verdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.