E-ticaret şirketleri için finans çözümleri sunan Clearco, 60 milyon dolar yatırım aldı

Clearco'nun 60 milyon dolarlık D serisi yatırım turu, Inovia Capital ve Founders Circle Capital'ın ortak liderliği ile birlikte gerçekleşti.
E-ticaret şirketleri için finans çözümleri sunan Clearco, 60 milyon dolar yatırım aldı

Online şirketler için bir fintech sermaye sağlayıcısı olan Toronto merkezli Clearco'nun SoftBank Vision Fund 2 liderliğinde 215 milyon dolar yatırım aldığını 2021 yılının Temmuz ayında sizlere aktarmıştık. Clearco, aradan geçen yaklaşık 2 yıllık sürecin ardından yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Clearco tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, D serisi yatırım turunda 60 milyon dolar yatırım aldı. Clearco'nun 60 milyon dolarlık D serisi yatırım turu, Inovia Capital ve Founders Circle Capital'ın ortak liderliği ile birlikte gerçekleşti.

Clearco'nun paylaştığı detaylara göre şirketin mevcut yatırımcıları da D serisi yatırım turuna katıldı. Girişimin mevcut yatırımcıları arasında ise Pollen Street Capital, SoftBank Vision Fund, Nestle China, Oak HC/FT, Highland Capital Partners, Emergence ve Social Capital gibi firmalar yer alıyor.

2021 yılında gerçekleşen yatırım ile birlikte Clearco girişiminin değerlemesi 2 milyar dolara ulaşmıştı. Yeni yatırımla birlikte değerleme ile ilgili herhangi bir bilgi açıklanmasa da, Clearco'nun değerlemesinin 1 milyar doların altında olduğu düşünülüyor.

Alınan 60 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Clearco şirketinin bugüne kadar aldığı toplam yatırımın 858 milyon dolara ulaştığını da ekleyelim. 2015 yılında Andrew D'Souza, Ben Sanders, Charlie Feng, Ivan Gritsiniak, Michele Romanow ve Tanay Delima tarafından Toronto'da kurulan Clearco, e-ticaret şirketleri için finansal çözümler sunuyor.

Clearco, hizmet sunduğu işletmelerin sigortasını yapmak ve müşterilerinin 10 bin ila 2 milyon dolar arasındaki envanter ve pazarlama faturalarını finanse etmelerine yardımcı olmak için yapay zeka ve makine öğrenimi tabanlı teknolojiler kullanıyor. Clearco'nun bugüne kadar 10 binden fazla işletmeye toplamda 2,5 milyar doların üzerinde finansman sağladığını da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.