Meta, yeni üretimsel yapay zeka özelliklerini Türkiye’deki reklamverenlere sundu

Meta, Reklam Yöneticisi'nde özgün reklam içerikleri oluşturulmasını sağlayan yapay zeka destekli ilk özelliklerini Türkiye de dahil olmak üzere belirli ülkelerde kullanıma sunmaya başladığını açıkladı.
Meta, yeni üretimsel yapay zeka özelliklerini Türkiye’deki reklamverenlere sundu

Meta'nın reklamverenler için yapay zeka araçlarını tanıttığını sizlere aktarmıştıkMeta, Reklam Yöneticisi'nde özgün reklam içerikleri oluşturulmasını sağlayan yapay zeka destekli ilk özelliklerini Türkiye de dahil olmak üzere belirli ülkelerde kullanıma sunmaya başladığını açıkladı. Söz konusu özelliklerin, önümüzdeki yıl dünya genelinde kullanıma sunulması planlanıyor. Özelliklerin, içerik üretme konusunda üretkenliği, kişiselleştirmeyi ve performansı en üst düzeye çıkarması amaçlıyor. 

Meta’nın sunduğu yeni Arka Plan Oluşturma, Görsel Düzenleme ve Metin Önerileri özellikleri, işletmeler için tasarlanan yapay zeka destekli deneyimlere ve araçlara katkıda bulunacak. Arka Plan Oluşturma özelliği, reklamverenlerin ürün görsellerini desteklemek için birden fazla arka plan oluşturarak görsellerini farklı kitlelere göre uyarlamalarına imkan tanıyor.

Görsel Düzenleme özelliği, reklam içeriklerini Akış veya Reels gibi farklı en/boy oranlarına uyacak şekilde görselleri yeniden tasarlamak için daha az zaman ve kaynak harcanmasını sağlıyor.

Metin Önerileri özelliği, reklamverenin orijinal metnini temel alarak birden fazla versiyonunu oluşturuyor. Böylece şirketler, ürünlerinin / hizmetlerinin öne çıkan yönlerini vurgularken, hedef kitlelerine daha iyi ulaşmaları için çoklu metin seçeneklerinden yararlanabiliyor. 

Meta, ilk testlere katılan reklamverenlerle yaptığı bir ankette, üretimsel yapay zekanın reklamverenler için verimliliği artırarak önemli ölçüde zaman ve kaynak tasarrufu sağladığını gözlemlediğini belirtti. Ankete göre, reklamverenlerin yarısı haftada yaklaşık beş saat tasarruf edeceklerini öngörüyor. Paylaşılan bilgilere göre bu özellikler, birden fazla içerik çeşidinin hızlı bir şekilde üretilmesine imkan tanıyarak düzenleme süresini azaltıyor. Ayrıca, neredeyse tüm reklamverenler, AI Sandbox'ta test edilen ürünlerin, daha fazla içerik çeşidinin daha hızlı geliştirilmesini sağlayarak pazarlamacıların kampanya performansını artırmasına yardımcı olacağını düşünüyor.

Meta, üretimsel yapay zeka yatırımlarının, pazarlama ekiplerinin reklam içeriklerini daha hızlı yayına alıp test etmelerine ve hedef kitlelerine kolayca ulaşmalarına yardımcı olmaya odaklandığının altını çiziyor. Günümüzün üretimsel yapay zeka destekli reklam özelliklerinin sadece bir başlangıç olduğunu vurgulayan Meta, Connect 2023 etkinliğinde işletmelerin yakın zamanda Messenger ve WhatsApp'taki iş sohbetlerinde müşterilerle etkileşime geçmek için yapay zeka kullanabileceğini belirtmişti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.