İlaç keşif şirketi Superluminal Medicines, 33 milyon dolar yatırım aldı

2022 yılında Ajay Yekkirala ve Cony D'Cruz tarafından kurulan şirket, ilaç keşif sürecini hızlandırmaya odaklanıyor.
İlaç keşif şirketi Superluminal Medicines, 33 milyon dolar yatırım aldı

İlaç keşif şirketi Superluminal Medicines, 33 milyon dolar yatırım aldı. A serisi yatırım turu, RA Capital Management liderliğinde gerçekleşti. ABD merkezli şirketin yatırım turuna Insight Partners, NVIDIA ve Gaingels katıldı. 

2022 yılında Ajay Yekkirala ve Cony D'Cruz tarafından kurulan şirket, ilaç keşfi sürecini hızlandırmaya ve yeni ilaçlar geliştirmeye odaklanıyor. Superluminal Medicines, makine öğrenimi tekniklerini kullanarak büyük veri kümelerini analiz ediyor. Şirket, özel bir veri altyapısına sahip. Superluminal Medicines, proteinlerin üç boyutlu şekillerini doğru bir şekilde modelliyor. 

Proteinlerin üç boyutlu şekillerinin doğru bir şekilde modellemesi, ilaç tasarımı ve geliştirmesi için son derece önemli. Proteinlerin yapısını doğru bir şekilde anlamak, ilaçların bu hedeflere nasıl bağlandığını ve etkilediğini anlamamıza yardımcı oluyor. Bu, daha etkili ilaçlar geliştirmemize olanak tanıyor.

Yeni ilaçlar, bireylerin yaşam kalitesini artırıyor; hastaların semptomlarını hafifletebiliyor. Kronik hastalıkların yönetiminde ve yaşlılıkla ilgili sağlık sorunlarının tedavisinde büyük bir etkisi oluyor. Yeni ilaçlar ayrıca kanser, AIDS ve diğer ölümcül hastalıklar gibi ciddi sağlık tehditlerine karşı mücadelede kilit rol oynuyor. Bu tür hastalıkların tedavi edilmesi veya kontrol altına alınması, toplumların sağlığını önemli ölçüde iyileştiriyor.

Geçen hafta bu alanda çalışan Genesis Therapeutics, 200 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. B Serisi yatırım turu, a16z Bio + Health ve adı açıklanmayan bir melek yatırımcının ortak liderliğinde gerçekleşti. Şirket, şiddetli hastalıklara sahip hastalar için ilaçlar geliştirmeyi hedefliyor. İlaç üretilemeyen bazı hastalıklar için ilaç keşfi sürecini yeniden şekillendiriyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.