Finansal teknolojilere odaklanan Ramp, 300 milyon dolar yatırım aldı

Ramp'in 300 milyon dolarlık yeni yatırımı, Thrive Capital ve Sands Capital'ın ortak liderliğinde gerçekleşti.
Finansal teknolojilere odaklanan Ramp, 300 milyon dolar yatırım aldı

Aldığı büyük yatırımlar ile dikkatleri çeken finansal teknoloji girişimi Ramp'in geçtiğimiz yılın Mart ayında 8,1 milyar dolar değerleme üzerinden 750 milyon dolar yatırım aldığını sizlere aktarmıştık. Ramp, aradan geçen 1,5 yılın ardından yeni bir yatırım ile karşımıza çıktı.

Ramp tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, 300 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı. Ramp'in 300 milyon dolarlık yeni yatırımı Thrive Capital ve Sands Capital'ın ortak liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, Thrive Capital ve Sands Capital haricinde ise General Catalyst, Founders Fund ve şirketin mevcut yatırımcıları da katıldı.

300 milyon dolarlık büyük bir yatırım almış olsa da Ramp'in değerlemesi önemli ölçüde düştü. Ramp'in paylaştığı bilgilere göre girişimin güncel değerlemesi 5,8 milyar dolar seviyelerinde. Kısacası Ramp'in değerlemesi 1,5 yıl içinde yüzde 28 oranında düşüş yaşadı. Son zamanlarda değerlemesinde düşüş yaşayan tek girişimin Ramp olmadığını da paylaşalım. Son 1 yıl içinde pek çok girişimin değerlemesinin önemli ölçüde düşüş yaşadığını sizlere aktarmıştık. 

Alınan 300 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Ramp'ın bugüne kadar aldığı toplam yatırım 1,7 milyar dolara ulaştı. Girişim, aldığı yeni yatırımı ise ürün geliştirmek ve ekibini büyütmek için kullanacağını duyurdu.

2019 yılında Eric Glyman, Gene Lee ve Karim Atiyeh tarafından New York'ta kurulan Ramp, sunduğu fiziksel ve sanal kartlar ile birlikte şirket çalışanlarının yaptığı harcamaların daha kolay bir şekilde takip edilmesini sağlıyor. Harcama odaklı bir yönetim platformu olarak hizmet veren Ramp, 15 bini aşkın müşteriye de sahip durumda.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.