Netflix oyunları, akıllı televizyonlar ve bilgisayarlara geliyor

Oyun odaklı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Netflix, oyunlarının daha fazla platforma gelmesi için beta sürecine başladığını duyurdu.
Netflix oyunları, akıllı televizyonlar ve bilgisayarlara geliyor

Netflix'in bulut tabanlı oyun pazarına adım atmak istediğini ilk olarak 2021 yılının Temmuz ayında sizlere aktarmıştık. Aynı yılın Aralık ayında Netflix Games ile oyun dünyasına resmi girişini yapan şirket, yaklaşık 2 yıldır oyunlar özelinde önemli çalışmalar yapıyor.

Hatırlatmak gerekirse Netflix'in oyunları şu ana kadar sadece Android ve iOS platformları için sunuluyordu. Oyun odaklı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Netflix, oyunlarının daha fazla platforma gelmesi için beta sürecine başladığını duyurdu.

Yapılan açıklamalara göre Netflix'in oyunları, belirli televizyon modelleri, PC ve Mac modellerine gelecek. Netflix, geçtiğimiz günlerde iPhone ve iPad modellerini oyun kumandasına çeviren Netflix Game Controller isimli bir mobil uygulama da yayınlamıştı.

Netflix Game Controller uygulaması, TV, PC ve Mac üzerinden oyun oynarken kullanılabilecek. Söz konusu beta çalışmasının şu an için sadece Birleşik Krallık ve Kanada'da aktif olduğunu da ekleyelim. Belirli televizyon modelleri ile başlayan süreç, ilerleyen haftalarda PC ve Mac ile devam edecek. 

Netflix tarafından desteklenen televizyon modelleri ve cihazlar arasında ise Amazon Fire TV, Chromecast özellikli Google TV'ler, LG televizyonları, Nvidia Shield TV, Roku, Samsung'un akıllı televizyonları ve Walmart ONN yer alıyor. Listede Apple TV'nin yer almamasının nedeni ise Apple'ın bulut tabanlı oyun çözümlerine izin vermemesi. Netflix tarafından yapılan açıklamalara göre ilerleyen dönemde daha fazla model beta sürecine eklenecek.

Netflix, oyunları için sunduğu TV ve bilgisayar desteği ile birlikte oyun pazarında daha hızlı bir şekilde büyüyebilir. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.