Verizon, 400 milyon dolara satın aldığı video konferans uygulamasını kapatıyor

Verizon'un zamanında 400 milyon dolara aldığı BlueJeans adlı uygulama, 31 Ağustos'tan sonra kapanıyor.
Verizon, 400 milyon dolara satın aldığı video konferans uygulamasını kapatıyor

Telekomünikasyon şirketi Verizon, BlueJeans adlı video konferans uygulamasını kapatacağını duyurdu. Şirket, tarafından gönderilen e-postaya göre uygulama, 31 Ağustos'a kadar kullanılabilecek. 

2011 yılında piyasaya sürülen BlueJeans, video konferans ve iletişim çözümleri sunan bir iş uygulaması olarak tanımlanıyor. BlueJeans, şirketlerin ve kuruluşların uzaktan çalışma, toplantılar, eğitimler ve iletişim gereksinimlerini karşılamak için kullanabilecekleri bir platform sunuyor. Kullanıcılar, BlueJeans aracılığıyla video konferans yapabiliyor, toplantılar düzenleyebiliyor, web seminerleri gerçekleştirebiliyor ve uzaktan eğitim sağlayabiliyor. Ancak uygulamanın tüm bu özellikleri kısa süre sonra geçmiş zamanla anılmaya başlanacak. 

Uygulama, Mayıs 2020'de, yani pandeminin yoğun bir şekilde yaşandığı ve video konferans uygulamalarına fazlasıyla ihtiyaç duyulan dönemde, Verizon tarafından satın alındı. Şirket, bu satın alma ile iletişim çözümleri pazarına önemli bir giriş yapmış olsa da BlueJeans, bu alanda popüler olmayı başaramadı.

2022'nin başlarında Google ve Verizon iş birliği yaparak Glass Enterprise Edition 2 akıllı gözlüklere BlueJeans uygulamasını entegre etti. Bu adım, iş dünyasındaki iletişimi daha da kolaylaştırmayı amaçlıyordu. Ancak, Glass Enterprise Edition 2'nin satışının durdurulmasının ardından bu entegrasyonun etkisi sınırlı kaldı.

Daha sonra BlueJeans'in ücretsiz versiyonu kullanıcıya sunuldu; platform, Google Meet ve Zoom gibi ücretsiz tüketici odaklı hizmetlerle rekabet etmeye başladı. Bu kez de BlueJeans'in genel popülaritesinin düşük olduğu ve bu hizmetin hedeflenen kitle tarafından beklenen ilgiyi göremediği ortaya çıktı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.