Eğitim teknolojisi şirketi GoStudent, 95 milyon dolar yatırım aldı

GoStudent, öğrencilerin internet üzerinden birebir ders almasını sağlıyor; kullanıcılara çeşitli ders materyalleri ve öğrenme destekleri sunuyor.
Eğitim teknolojisi şirketi GoStudent, 95 milyon dolar yatırım aldı

Eğitim teknolojisi şirketi GoStudent, 95 milyon dolar yatırım aldı. 95 milyon dolarlık yatırım, Deutsche Bank, Left Lane Capital, DN Capital, Tencent, Prosus, DST, Coatue ve Softbank Vision Fund 2 gibi kalabalık bir ekip tarafından yapıldı.

GoStudent, 2016 yılında Felix Ohswald ve Gregor Müller tarafından faaliyete geçti. Şirket, öğrencilerin internet üzerinden birebir ders almasını sağlıyor ve öğrencilere çeşitli ders materyalleri ve öğrenme destekleri sunuyor.  

Şirket, çevrim içi ve çevrim dışı öğrenme deneyimlerini birleştiren hibrit bir öğrenme modeline odaklanıyor. Bunun için yapay zeka temelli araçlar kullanıyor. Şirketin amacı, öğrencilere daha etkili ve kişiselleştirilmiş bir eğitim deneyimi sağlamak. 3 milyar dolar değerlemeye sahip olan GoStudent, 23 bin eğitmenle faaliyet gösteriyor. GoStudent, Türkiye'de de kullanılabiliyor. 

Yapılan araştırmalara göre pandemi ile birlikte hızlı bir şekilde büyüyen eğitim teknolojileri sektörünün 244 milyar dolarlık bir pazar büyüklüğüne ulaştığı tahmin ediliyor. Türkiye'de de bu alanda faaliyet gösteren şirketler var. Bu şirketler yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Geçen mayıs ayında öğretmen gelişimine odaklanan yerli eğitim teknolojisi girişimi TeacherX, etki yatırım fonu Founder One’dan yatırım aldı. Yatırımın mali detayları ise açıklanmadı. Öğretmen eğitim platformu TeacherX, aldığı yatırımla alt yapısını ve içeriğini güçlendirerek topluma değer katmayı hedefliyor. Binlerce öğrenciye temas ederek toplumu şekillerinden öğretmenler, geleceğe uzanan eğitim yolculuğunda ihtiyacı olan her şeye artık tek bir platformdan erişebilecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.