Yerli eğitim teknolojisi girişimi TeacherX, Founder One’dan yatırım aldı

Öğretmen gelişimine odaklanan yerli eğitim teknolojisi girişimi TeacherX, etki yatırım fonu Founder One’dan yatırım aldı.
Yerli eğitim teknolojisi girişimi TeacherX, Founder One’dan yatırım aldı

Öğretmen gelişimine odaklanan yerli eğitim teknolojisi girişimi TeacherX, etki yatırım fonu Founder One’dan yatırım aldı. Yatırımın mali detayları ise açıklanmadı. Öğretmen eğitim platformu TeacherX, aldığı yatırımla alt yapısını ve içeriğini güçlendirerek topluma değer katmayı hedefliyor. 

Binlerce öğrenciye temas ederek toplumu şekillerinden öğretmenler, geleceğe uzanan eğitim yolculuğunda ihtiyacı olan her şeye artık tek bir platformdan erişebilecek. Platformunda Türkiye’den ve dünyadan alanında uzman eğitimciler tarafından hazırlanan içeriklere yer veren TeacherX, akademik yüzlerce saatlik eğitsel içeriği öğretmenlerin erişimine sunuyor. İçeriklerde bilgiler, uygulamalı örneklerle paylaşılıyor ve animasyonlarla zenginleştiriliyor. 

Paylaşılan bilgilere göre, 2 yılda 12 binden fazla öğretmen, TeacherX’den eğitim aldı. TeacherX Kurucusu Dr. Işıl Boy Ergül yaptığı açıklamada öğretmen eğitiminin en büyük amaçlarından biri olduğunu vurguladı: 

“Böylesine büyük dönüşüm ve değişim dönemlerinde, eğitim sistemlerinin değişmemesi hatta aynı kalması beklenemez. Geleceğe eğitim teknolojileriyle hazırlanmanın büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Bir öğretmenin gelişimine katkı sağlamak, binlerce öğrencimize yani geleceğimize değer katmak demek. 2 yılda 12 binden fazla öğretmenimiz TeacherX’den eğitim aldı ve bu sayede 100 bine yakın öğrencinin hayatına dokunduk. Amacımız TeacherX’i ülkemizde yaygınlaştırarak tüm dünyaya sunmak” 

Tüm öğretmenler için alanında uzman eğitimciler tarafından oluşturulmuş nitelikli içerikleri ile zamandan ve mekandan bağımsız bir öğrenme ortamı sunuyor. 

Founder One Yatırım Komitesi Üyesi ve Genel Müdürü Ali Şahin ise Founder One’ın eğitim teknolojileri alanında çalışan ve öğretmenlerin mesleki gelişimine destek veren bir yerli girişime yatırım yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti: 

“Türkiye Girişimcilik Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı olarak, Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi ortaklığıyla Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek tamamen etki yatırımları özelinde kurduğumuz Founder One olarak, eğitim teknolojilerinin yanı sıra diğer etki alanlarında yatırım yaparak topluma değer katan girişimleri desteklemeye devam edeceğiz”

TeacherX kurucu koordinatörü Selin Bozkurtlar Peçe'nin aktardıklarına göre, TeacherX, hem doktora hem de yüksek lisans tezlerinin bir sonucu olarak sahada gözlemlenen bir eksikliğin bilimsel veriler ışığında değerlendirilmesiyle ortaya çıktı. Öğretmenlere mesleki gelişim deneyimlerini tasarlayabilme imkanı sunan TeacherX, tüm eğitimleri tek bir platformdan erişilebilir hale getirirken,  Türkçe-İngilizce altyazı seçeneği ile eğitim içeriklerini destekliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.