Meta'dan 499 dolarlık yeni sanal gerçeklik gözlüğü: Quest 3 tanıtıldı

Mark Zuckerberg’ün Instagram üzerinden yaptığı bir paylaşılan ile birlikte tanıtılan Quest 3 sanal gerçeklik gözlüğü, Quest 2 modeline oranla yüzde 40 daha hafif.
Meta'dan 499 dolarlık yeni sanal gerçeklik gözlüğü: Quest 3 tanıtıldı

2023 içinde tanıtılması beklenen Quest 3'ün daha ince ve hafif olacağını geçtiğimiz günlerde sizlere aktarmıştık. Sanal gerçeklik pazarının en önemli oyuncuları arasında yer alan Meta, Quest ailesinin yeni üyesi olan Quest 3 sanal gerçeklik gözlüğünü resmen tanıttı.

Mark Zuckerberg’ün Instagram üzerinden yaptığı bir paylaşılan ile birlikte tanıtılan Quest 3 sanal gerçeklik gözlüğü, Quest 2 modeline oranla yüzde 40 daha hafif. Meta'nın Quest 3 modelini tanıtmak için seçtiği tarihin oldukça manidar olduğunu da ekleyelim.

Hatırlatmak gerekirse önümüzdeki Pazartesi günü yani 5 Haziran tarihinde düzenlenecek WWDC 2023'te Apple'ın ilk karma gerçeklik gözlüğünü tanıtması bekleniyor.

Mark Zuckerberg’ün Instagram paylaşımında yer alan bilgilere göre Quest 3, Qualcomm'un yeni nesil işlemcilerini kullanacak. Quest 3'ün bir önceki modele oranla yaklaşık 2 kat daha fazla grafik performansı sunacağını da ekleyelim. Quest 3 sanal gerçeklik gözlüğünün üzerinde 3 yeni sensör de bulunuyor. Zuckerberg, yaptığı paylaşımda Quest 3'ün Quest 2 modeline oranla daha yüksek çözünürlüklü bir ekran kullanacağını da belirtti.

Quest 3 modeli resmen tanıtılmış olsa da cihazın teknik özellikleri ile ilgili detaylar henüz tam olarak paylaşılmadı. Quest 3 modelinin teknik detaylarının 27 Eylül tarihinde düzenlenecek olan Meta'nın Connect etkinliğinde paylaşılması bekleniyor.

Son olarak Quest 3'ün fiyatının paylaşıldığını da ekleyelim. Zuckerberg tarafından aktarılan bilgilere göre Quest 3 sanal gerçeklik gözlüğünün fiyatı 499 dolar olacak. Quest 3 modeli ile ilgili detayları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.