Mehmet Akif Özdemir ile O An

Mehmet Akif Özdemir ile EasyCep'in kuruluşundan yatırım süreçlerine, küresel pazarlara açılmasından ekip dinamiklerine, dönüm noktası olan "O An"ları konuştuk.

Girişimcilikte yeni bir şeyler yaratmanın heyecanı, hızlı büyüme dinamikleriyle birleştiğinde ne gibi zorluklar karşımıza çıkıyor? Daha da önemlisi kurucular, bu zorluklar ile nasıl baş ediyor? Girişimci ile O An serisinde başarılı girişimlerin dönüm noktalarını mercek altına alıyoruz.

İkinci sezonun dördüncü bölümüne EasyCep kurucu ortağı ve CEO'su Mehmet Akif Özdemir konuk oldu. Mehmet Akif Özdemir ile EasyCep'in kuruluşundan yatırım süreçlerine, küresel pazarlara açılmasından ekip dinamiklerine, dönüm noktası olan "O An"ları konuştuk.

Yaşanan bir problem üzere Türkiye'de bu tarz bir iş modelinin eksikliğini fark eden Mehmet Akif Özdemir, ortağıyla birlikte bu konuda hızlıca harekete geçtiklerini dile getirdi. 

Bir hafta içerisinde Kadıköy'de bir tane dükkan açarak telefoncu olmaya karar verdik. 

Mehmet Akif Özdemir, yatırım almanın şirket üzerindeki etkisini şu cümlelerle ifade ediyor: 

Biz 10 milyon TL ödenmiş sermayeyi ya koyacaktık ve işe devam edecektik ya da şirketi kapatmak zorunda kalacaktık. 

İş modeline güvendiklerini belirten Mehmet Akif Özdemir, yatırım aldıkları o an "Bu işi Exit'e kadar götürürüz." dediklerini aktardı.

Mehmet Akif Özdemir, girişimini büyütmek isteyen girişimcilerin fikre yüzde 100 inanması gerektiğini dile getiriyor. Kendileri fikre inanmadıkları takdirde ekibi ve yatırımcıları da fikre inandıramayacaklarını ifade ediyor. Özdemir, ayrıca son kullanıcıya odaklanmanın da girişimcinin başarıya ulaşmasında önemli bir faktör olduğunu vurguluyor. 

Yorumlar
  1. İlk Yorumu yazmak ister misiniz?

    İlk Yorumu yazmak ister misiniz?

    Yorum Yazmak için Giriş Yap
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.