Socrates Dergi'den okuyucu deneyimi odaklı mobil uygulama: Socrates App

Socrates Dergi, web sitesi ile başlayan dijitalleşme yolculuğuna yeni bir mobil uygulama ile birlikte devam ediyor. Bugün Socrates tarafından paylaşılan bilgilere göre, platformun mobil uygulaması resmen kullanıma sunuldu.
Socrates Dergi'den okuyucu deneyimi odaklı mobil uygulama: Socrates App

2015 yılında yayın hayatına başlayan bir spor kültür dergisi olarak karşımıza çıkan Socrates Dergi, ülkemizdeki spor basını içindeki en önemli oyunculardan. Ülkemizdeki futbol odaklı spor basınından farklı olarak tek bir spor dalına odaklanmayan bir anlayışa sahip olan Socrates Dergi, yaklaşık 8 yıldır başarılı işlere imza atıyor.

Dijitalleşme pek çok sektörü olduğu gibi dergiciliği de tamamen değiştiriyor. 2021 yılının Aralık ayında SHERPA ve Atolye15 ile birlikte web sitesini yenileyerek dijitalleşme sürecine başlayan Socrates Dergi, geçtiğimiz Ocak ayı itibarıyla fiziksel dergi çıkarmaya ara verdi.

Dergiyi online olarak kullanıcılarına sunan Socrates Dergi, podcast ve YouTube içerikleri konusunda da oldukça iddialı. Socrates Dergi, web sitesi ile başlayan dijitalleşme yolculuğuna yeni bir mobil uygulama ile birlikte devam ediyor. Bugün Socrates tarafından paylaşılan bilgilere göre, platformun mobil uygulaması resmen kullanıma sunuldu.

Türkçe ve İngilizce içerikler sunacak

Hem Türkiye hem de yurt dışı pazarı için hazırlanan uygulama, Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde kullanılabiliyor. Socrates Dergi çizgisinde ilerleyecek olan uygulamanın Türkçe versiyonu içinde odağına spor ve popüler kültürü alan röportajlar, yazılar ve sözlü tarih içerikleri yer alacak.

Uygulamanın İngilizce versiyonu ise ABD ve İngiltere pazarlarına odaklanıyor. Bu versiyonda ise NBA, NFL, futbol, bisiklet, snooker ve tenis gibi alanlarda içerikler bulunacak. Uygulamanın tasarımına baktığımızda ise geleneksel haber ve içerik uygulamalarından farklı olduğunu görüyoruz.

TikTok ve Instagram'ın Reels akışına benzer bir tasarım çizgisinde olan Socrates uygulamasının ana sayfası, keşfet ve içerikler isimli iki kısımdan oluşuyor. Uygulamanın kullanıcıları, içeriklere yorum yapabiliyor ve profillerini diledikleri gibi kişiselleştirebiliyor.

Uygulama içinde profilinize futbol ve basketbol forması ekleme gibi kişiselleştirme seçenekleri de bulunuyor. Karanlık mod özelliğine de sahip olan Socrates uygulaması, hem iOS hem de Android platformunda mevcut durumda. Okuyucu deneyimine odaklanan ve beyaz yerine okuma hissi için daha uygun olan saman kağıdına benzer bir renk tercih eden uygulama, uzun içeriklerde e-kitap hisse vermeyi hedefliyor.

Socrates uygulamasının temelinde ücretli bir uygulama olduğunu da paylaşalım. Uygulamaya ücretli bir şekilde kullanmayanlar, içeriklerin sadece belli bir bölümünü görebiliyor. Socrates uygulamasının yıllık ücreti ise 199,99 TL. Dilerseniz Socrates uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.