Webrazzi XYZ 2023'ün ilk tur konuşmacıları belli oldu!

3 Mayıs 2023 tarihinde Wyndham Grand Istanbul Levent'te gerçekleşecek olan Webrazzi XYZ 2023'ün ilk tur konuşmacıları belli oldu.
Webrazzi XYZ 2023'ün ilk tur konuşmacıları belli oldu!

Bu sene Webrazzi konferansları için yıllık takvimimizi açıklarken, geçtiğimiz senelerden biraz daha farklı bir sene olacağını sizlerle paylaşmıştık. 2023'te Webrazzi E-ticaret ve Webrazzi Dijital konferanslarımız olmayacağını, onun yerine değişen trendleri baz alarak hayata geçirdiğimiz Webrazzi XYZ konferansımızı, 3 Mayıs 2023'te gerçekleştireceğimizi aktarmıştık. 

Dijital pazarlamadan, e-ticarete web3 hayatımızda nasıl yer alacak sorusunun cevabını sizlere aktaracak olan Webrazzi XYZ'de e-ticaret, dijital pazarlama, finans ve içerik gündemimizde olacak. Başarılı dijital reklam kampanyaları, müşteriye ulaşmada ve tutundurmada yeni kanallara dair merak edilenleri gündemimize alacağız. 

3 Mayıs'ta Wyndham Grand Istanbul Levent'te gerçekleşecek konferansımıza katılmak için erken kayıt indiriminden yararlanarak buradan bilet alabilir ve değişen internet dünyasının bir parçası olabilirsiniz.

Konferansımızın ilk konuşmacıları da belli oldu. Gelin, alanında uzman isimlere birlikte göz atalım. 

Ahmet Durmuşoğlu (Kurucu Ortak & CEO - İçerik Bulutu)

Ahmet, Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini reklamcılık ve pazarlama alanlarında yaptı. Türkiye'de internet reklamcılığının en taze olduğu dönemlerden bugüne farklı marka ve ajanslarda görev ve sorumluluklar aldı. 10 yılı aşkın süredir girişimcilik ekosistemin bir parçası olarak kurucu ortağı olduğu şirketleri globalde büyütmek için ekibiyle birlikte çalışıyor. 2014'de bu yana ise binlerce lokal ve global markanın içerik pazarlaması ile büyümesine eşlik eden icerikbulutu.com ve ContentGo.com'un kurucu ortağı ve CEO'su olarak görev yapıyor. Girişimcilerin aldığını ve kazandığını geri vermesi gerektiğine inanan Ahmet, 2020 yılından günümüze girişimcilik ekosisteminin gelişmesi için QNBEYOND ve Albaraka Garaj gibi hızlandırma programlarında girişimcilere mentorluk yapıyor. Ahmet geçmişte, Erospirlanta.com, Roipublic.com gibi markaların kurucu ortağı olarak yer aldı. Bugünlerde ise taze girişimi roketfy.com üzerinde çalışıyor.

Akan Abdula (Kurucu - FutureBright Group)

Aralık 1978 Makedonya'nın Üsküp şehrinde dünyaya geldi. Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Case Western Reserve Üniversitesi, Weatherhead School of Management'dan MBA derecesini aldı. 2003 yılında ABD'den Türkiye'ye döndü. 19 yıl reklam, pazarlama stratejileri, marka yönetimi ve pazar araştırma iş deneyimi vardır. Millward Brown'da araştırma direktörlüğü yaptı. Grey İstanbul reklam ajansında Strateji ve Planlama bölüm başkanlığı ve Grey Group Worldwide global strateji konseyi üyeliği yaptı. Global konseyi yöneten 12 stratejist arasındaydı. Reklam Özdenetim Kurulu üyeliği yaptı. Türkiye'nin en iyi ürün lansmanı ve en etkili sosyal sorumluluk kampanyaları olmak üzere, çok sayıda altın Effie ödülüne layık görüldü. FutureBright Research'ı kurdu, FutureBright Group'a dönüştürdü. FutureBright Şirketler Grubu, 600'den fazla küresel ve yerel markaya hizmet vermektedir. Türkiye'nin en büyük markalarına şahsen danışmanlık vermektedir. Öngörülemeyenler isimli kitabın yazarıdır. Kitap yeni olmasına rağmen, şimdiden on baskı görmüştür. Daily Telegraph stratejik yaklaşımlarını haberleştirmiştir.

Burak Budak (Business Development Director - Pagzi Teknoloji)

15 yılı aşkın bir süredir internet dünyasında yer alan Burak Budak 11 yıldır aktif olarak dijital ajanslar ve iletişim ajanslarında yerel ve ulusal markalara dijital projeler odağında danışmanlık yaparak kariyerine devam ediyor. Burak Budak, 4 yılını digital nomad olarak 30'dan fazla ülkeden müşterilerine hizmet vererek geçirdi. 5 yıl önce Japonya'da başlayan kripto serüvenini hobiden işe dönüştürerek Web3, blockchain ve NFT teknolojilerini merkeze alarak yenilikçi çözümler üreten Kanada merkezli Pagzi Teknoloji'de Business Development Director olarak kariyerine devam ediyor.

Burak Soylu Kurucu & CEO - GoArt Metaverse)

İstanbul Kültür Üniversitesi'nde Hukuk eğitimi alan Burak Soylu, artırılmış gerçeklik ile tarihi lokasyonları bulunduğunuz yerde gezmenize yardımcı olan GoArt platformunun kurucusu. Geçtiğimiz yıllarda Bilet Dükkani, Roof Sracks, Roof Games ve HAR Group gibi şirketlerde CEO pozisyonunda görev alan Soylu, 2017 yılında ise GoArt'ı kurdu.

Ercan Pilcioğlu (Kurucu - WASK)

Ercan Pilcioğlu, dijital pazarlama ve reklam yönetimi dikeyinde faaliyet gösteren Amerika merkezli WASK INC firmasının kurucusudur. Profesyonel iş hayatına 2009 yılında İstanbul’da başlamış, yerel ve uluslararası firmalarda dijital pazarlama ve bilgi işlem müdürü olarak görev almıştır. 2012-2017 yılları arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca akredite yazılım projeleri geliştirmiş ve performans pazarlama ajansı kuruculuğu yapmıştır. “Değer verilerek yetiştirilen takımlar, değer yaratan ürünler ortaya çıkarır” yaklaşımıyla çalışma hayatını sürdüren Ercan PİLCİOĞLU, 2007 yılından bu yana yazılım, dijital pazarlama ve sosyoloji konularıyla ilgilenmektedir.

İdil Kesten (Ülke Müdürü - Gemius)

2004'te Galatasaray Üniversitesi'nde mezun olan İdil Kesten Gemius'tan önce Comscore'da 4 yıl İş Geliştirme Müdürü olarak çalıştı. Gemius'ta 7. yılını dolduracak olan İdil Kesten halen Türkiye, Yunanistan ve MENA Ülke Müdürü görevini yürütmektedir. Dijital dünyada paylaştığı raporlarla ilgi çeken sunumlara imza atan Kesten, girişimlere mentorluk desteği de vermektedir.

İlyas Teker (CEO - Mosanta)

İlyas, sayılı markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta’nın kurucusudur. 14 yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, DeFacto gibi 200’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago’da SEO Direktörü olarak çalıştı. Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanında İlyas, popüler birçok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor. Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.

Kayhan Dural (Kurucu - Consciouslab)

Kayhan Dural Kabataş Erkek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi mezunudur. Mobil pazarlama ile başlayan sektör hikayesine sosyal medya, veri, strateji ve yaratıcı departmanlarda pozisyonlar ekleyerek 4129Grey, Ogilvy ve AKQA şirketlerinde Chief Digital Officer rollerini üstlenmiştir. Yerli ve uluslararası ses getiren birçok projenin yaratıcısıdır. 2023 itibarıyla yapay zeka destekli yeni nesil yaratıcı laboratuvar Consciouslab’i kurmuştur. Yaratıcı teknoloji, veri, AI ve inovasyon odak alanlarını oluşturmaktadır Girişimci, danışman ve mentordur. Konuşmacı ve eski progamer’dır.

Mehmet Ünal (Founder, Composer, Software Developer - Tilde Studio)

Mehmet Ünal, İstanbul merkezli bir sanatçı, besteci ve yazılım geliştirme uzmanıdır. Güçlü bir müzik geçmişinden gelen Ünal, teknik nesnelerin ahenginden etkilenir. Kendi enstrümanlarını ve algoritmalarını geliştirmek, yaratıcı sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır. Ünal, ses teknolojisi ve medya çalışmalarında yıllar süren araştırma ve geliştirme deneyiminden edindiği yeni estetik yaklaşımları eserlerinde yansıtıyor ve sürükleyici deneyimler kullanarak yeni iletişim biçimleri yaratıyor. Projeleri Washington, Melbourne, İstanbul, New Mexico, Cenevre, Paris, Prag, Barcelona, Linz'de sunuldu ve Red Dot Design Award, The International Design Awards, Codaward, ADC Awards, German Design gibi uluslararası ödüllere layık görüldü.

Mustafa Dalcı (Kurucu & UX Consultant - Userspots)

Mustafa Dalcı, 2006 yılında ODTÜ İstatistik bölümünden mezun olup ODTÜ Bilgi İşlem’de Araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2008 yılında firmalara göz izleme testi ile kullanılabilirlik testi hizmeti sunan Userspots’u kurdu. 2011 yılında Etkilab A.Ş. olarak şirketleşen Userspots’da kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik servisleriyle firmaların kullanıcı dostu arayüzler oluşturmasına yardım ediyor. Görme engellilerin online sosyal hayata katılımını artırmak amacıyla oluşturduğu Erişilebilir Web projesiyle 2010 yılında Bilgi Genç Sosyal Girişimciler ödülünü aldı. 2011 yılında TOYP’un düzenlediği yarışmada Türkiye’nin en başarılı 10 genci arasında yer aldı.

Sami Basut (Chief Entertainment Officer - WPP)

Boğaziçi Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı okudu. Shakespeare mi Pinter mı derken kendini bir reklam ajansında metin yazarken buldu. Mesleki gelişimini Publicis topraklarında tamamladı. Önce Yorum sonra Bold’da süregelen kariyerinde kreatif direktörlüğe kadar yükseldi. Bir yandan çalışırken bir yandan da Bilgi Üniversitesi reklam tasarımı bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Manajans/JWT’nin son, Wunderman Thomspon’ın ilk Executive Yaratıcı Yönetmeni oldu. Birçok yerel ve uluslararası markaya baktı ve bu markalara yerel ve uluslararası ödüller kazandırdı. Yeri geldi jüri oldu, ülkemizi Cannes Lions’da temsil etti, yeri geldi seminerlerde konuşmacı. Şu anda WPP Chief Entertainment Officer ve AKQA Istanbul’un Grup ECD’liği rollerini üstlenirken bir yandan da Boğaziçi Üniversitesi’nde Metin Yazarlığı dersi veriyor.

Ussal Şahbaz (Managing Partner - Ussal Consultancy)

Ussal Şahbaz kamu ilişkileri ve inovasyon üzerine çalışan yapan Ussal Danışmanlık şirketinin kurucusudur. Ussal Şahbaz 2018’e kadar Türkiye İnovasyon Direktörü olduğu GE (General Electric) şirketinin dünyada kurduğu sekiz inovasyon merkezinden birini İstanbul’da hayata geçirmiştir. Daha önce, 2015’te Türkiye’nin G20 dönem başkanlığı sırasında Business 20 ve Think 20 gruplarını yönetmiştir. 2011-2014 yılları arasında TEPAV – Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nda inovasyon politikaları programını kurmuştur. Ussal Şahbaz kariyerinin ilk yıllarında Rekabet Kurumu uzmanı olarak çalışmış, ayrıca Vaşington’da Dünya Bankası‘na danışmanlık yapmıştır. Ekonomi (eski Dünya) gazetesinde köşe yazarı olan Ussal Şahbaz, ayrıca haftalık olarak teknoloji, siyaset ve toplum üçgenindeki gelişmeleri ele aldığı Global İşler+ eposta bülteni yayınlamaktadır. Ussal’ın Harvard Üniversitesi’nden uluslararası kalkınma alanında yüksek lisans, Bilkent Üniversitesi ve ODTÜ’den iktisat alanında yüksek lisans ve lisans dereceleri bulunmaktadır.

Yiğit Atakan (Sr. Partnerships Manager, MENA & Turkiye - Adjust)

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde psikoloji ve reklamcılık üzerine eğitim alan Yiğit Atakan, daha önce Zomato ve İnsider gibi önemli şirketlerde çalıştı. Atakan, 2021 yılının Ağustos ayında ise Adjust bünyesine katıldı. Atakan, 1 yıldan uzun süredir Adjust'ta Senior Partnerships Manager olarak görev almakta. 

Yüce Zerey (Akademisyen, Yazar)

Yüce Zerey, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden burslu olarak Ekonomi lisansını ve London School of Economics’ten burslu olarak Bsc Economics lisansını aldıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat (MA) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. Bilgi Üniversitesi MBA Programları bünyesinde pazarlama yöneticisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra Ülker bünyesinde pazarlama ve iş geliştirme müdürlükleri yaptı. Ülker grup şirketlerine ve grup dışı şirketlere yurt içi/ yurt dışında pazarlama kapsamında yapılan çeşitli projelerin başında yer aldı. Ülker’den sonra Türk Hava Yolları’nda eTicaret ve Marka Müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra The Coca-Cola Company’de; Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin İnteraktif Pazarlama Müdürü, İnteraktif Pazarlama Grup Müdürü ve akabinde Entegre İçerik Direktörü olarak profesyonel yaşamına devam etti. The Coca-Cola Company’den sonra Unilever’de; Türkiye, İran, Orta Asya ve Kafkaslar, İsrail, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Rusya, Ukrayna ve Belarus bölgesinin Digital Direktörü ve bölgede yer alan bütün kategori ve markalarının tüm dijital faaliyetlerinden sorumlu olarak kariyerine devam etti. Sonrasında Hepsiburada’da CMO olarak görev aldı. Zerey, şu anda FUPS'un Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev almaktadır.

SPONSORLAR

Elmas Sponsor

Türkiye İş Bankası

Platin Sponsorlar

Goart Turkcell Pasaj

Altın Sponsor

Adjust

Gümüş Sponsorlar

paytr WASK  

Wootr

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.