ChatGPT alternatifi Character.AI, Andreessen Horowitz liderliğinde 150 milyon dolar yatırım aldı

İnsanların kendi sohbet robotlarını yaratmalarına olanak tanıyan Character.AI, Andreessen Horowitz liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda 150 milyon dolar yatırım aldı.
ChatGPT alternatifi Character.AI, Andreessen Horowitz liderliğinde 150 milyon dolar yatırım aldı

Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda, şu anda dünyanın göz bebeği haline dönüşen ChatGPT alternatifi dört uygulamayı sizlerle paylaşmıştık. Bu dört uygulama arasında yer alan Character.AI, şu anda yatırımcıların da ilgisini çekmiş durumda. İnsanların kendi sohbet robotlarını yaratmalarına olanak tanıyan Character.AI, Andreessen Horowitz liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda 150 milyon dolar yatırım aldı ve 1 milyar dolar değerlemeye ulaştı.

Character.AI, aldığı yatırımı kendi oluşturduğu modelleri eğitmek ve 22 kişilik ekibi genişletmek için kullanacağını açıkladı. 

Google'ın eski çalışanları tarafından hayata geçirilen Character.AI, Kraliçe Elizabeth'ten Elon Musk'a tanınmış figürler ile sohbet etmenizi sağlıyor. Yaşayan ve artık aramızda olmayan ünlü iş insanları, liderler, dizi ve sinema dünyasında kült haline gelen karakterler ile sohbet edebiliyorsunuz. Aynı şekilde oyunlardan öne çıkan karakterlerle sohbet etme imkanı da sunuluyor.

Platformda psikolojik destek, yaratıcı yazarlık ve mülakat gibi İK desteği alanında çeşitli botlar da mevcut. Ayrıca Character.AI üzerinden kendi botunuzu üretmeniz de mümkün.

Character.AI'ın halihazırda aylık 100 milyon site ziyaretine ulaştığı bilgisi paylaşıldı. Bu da ChatGPT ile benzer bir gidişat çizerek rekor kırdığı anlamına geliyor, zira sadece iki ayda aylık 100 milyon kullanıcıya ulaşmak altı çizilebilecek bir gelişme diyebiliriz.

Character.AI CEO'su Noam Shazeer, şu anda herhangi bir gelir elde etmediklerini, ancak Character.AI'ın uzak olmayan bir gelecekte ücretli bir abonelik başlatacaklarını ve mevcut ücretsiz sürümü kullanılabilir durumda tutmayı planladıklarını söyledi. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.