Müşteri destek ve satış süreçlerine odaklanan Infoset, BtcTurk tarafından satın alındı

Satın alma ile birlikte BtcTurk CEO'su Özgür Güneri ve BtcTurk kurucusu Kerem Tibuk, Infoset'in yönetim kuruluna katıldılar.
Müşteri destek ve satış süreçlerine odaklanan Infoset, BtcTurk tarafından satın alındı

Tüm destek ve satış süreçlerini tek platformda toplayan bir girişim olarak karşımıza çıkan Infoset'i 2021 yılının Şubat ayında sizlere aktarmıştık. Infoset, ülkemizdeki kripto para piyasasının en önemli oyuncuları arasında yer alan BtcTurk tarafından satın alındı.

Satın alma ile birlikte BtcTurk CEO'su Özgür Güneri ve BtcTurk kurucusu Kerem Tibuk, Infoset'in yönetim kuruluna katıldılar. Edindiğimiz bilgilere göre Kerem Tibuk yönetim kurulu başkanı, Özgür Güneri ise yönetim kurulu başkan vekili oldu.

Infoset'in hisse sahiplerine baktığımızda ise en büyük pay sahibinin Liberyum Danışmanlık Bilgi Teknolojileri şirketi olduğunu görüyoruz. Liberyum Danışmanlık Bilgi Teknolojileri'ni araştırdığımızda ise karşımıza BTCTrader çıkıyor. Hatırlatmak gerekirse BTCTrader, borsa olarak BTCTürk’ün kullandığı altyapı olarak hizmet veriyor. Kısacası BtcTurk'ün Infoset satın almasının BTCTrader şirketi üzerinden gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Konu ile ilgili bir diğer önemli gelişme ise aynı tarihlerde BtcTurk Destek Hizmetleri Anonim Şirketi'nin kurulması oldu. BtcTurk Destek Hizmetleri Anonim Şirketi, Infoset'in en büyük pay sahibi olan Liberyum Danışmanlık Bilgi Teknolojileri şirketi tarafından kuruldu.

Kısacası Infoset'i satın alan BTCTrader, satın alma işleminden birkaç gün önce ise benzer bir alanda hizmet veren BtcTurk Destek Hizmetleri Anonim Şirketi'nin kuruluşunu gerçekleştirdi.

Hatırlatmak gerekirse Samed Düzçay, Sercan Düzçay ve şirketin yatırımcısı da olan Benoit L'Huissier tarafından kurulan Infoset, şirketlerin çağrı merkezi, e-posta, canlı chat / chatbot, sosyal medya gibi tüm destek ve satış kanallarını tek bir platformdan yönetmelerini sağlayan yeni nesil bir müşteri servis yazılımı olarak hizmet veriyor.

BtcTurk Destek Hizmetleri Anonim Şirketi'nin kurulması sebebiyle Infoset'in sadece BtcTurk'e hizmet verme yoluna gitmektense halihazırda sahip olduğu müşterilerle de yoluna devam edebileceği izlenimi edindiğimizi de ayrıca paylaşalım

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.