BTCTürk'ün satışını ve geleceğini BTCTürk CTO'su Ozan Yurtseven'le konuştuk
Blockchain

BTCTürk'ün satışını ve geleceğini BTCTürk CTO'su Ozan Yurtseven'le konuştuk

Geçtiğimiz hafta BTCTürk'ün yüzde 95'inin Özgür Güneri tarafından satın alındığını sizlere aktarmıştık. Bugün ise BTCTürk'ün neden satıldığı, BTCTürk ile BTCTrader arasındaki bağlantı ve bu satışla birlikte BTCTürk'ü nelerin beklediği gibi önemli konularla karşınızdayız.

Halihazırda BTCTürk'ün CTO'su konumunda olan Ozan Yurtseven'in bizimle paylaştığı bilgilere göre BTCTürk, gelecekte mevcut hizmet kalitesini yükseltmek ve hatta uluslararası standartların ötesinde hizmet sunmak stratejisinin bir parçası olarak takımını devamlı olarak güçlendirmeyi hedefliyor.

Bu doğrultuda ekibini büyütmeyi ve güçlendirmeye devam edecek olan BTCTürk, satış işlemi ile birlikte Özgür Güneri'nin tecrübesi ve vizyonu ile büyümeyi hedefliyor. Hatırlatmak gerekirse Özgür Güneri, satın alma sonrasında sadece BTCTürk'ün değil BTCTrader'ın da CEO'su olmuştu.

BTCTrader yurt dışına da hizmet sağlıyor

BTCTrader, borsa olarak BTCTürk’ün kullandığı altyapı olarak hizmet veriyor. Tamamen Türk mühendisler tarafından yıllardır geliştirilmeye devam edilen BTCTrader, BTCTürk dışında yurt dışına altyapı olarak hizmet vermeye de başladı. Satın almayla birlikte BTCTrader ile BTCTürk arasındaki ilişkinin her zaman olduğu gibi kalacağını herhangi bir değişiklik yaşanmayacağını da ekleyelim.

Yeniden yapılanma ile birlikte başladıkları iyileştirme ve globalleşme hedeflerine çok daha hızlı ulaşacaklarına inandıklarını dile getiren Yurtseven, BTCTürk’ün sadece bir yazılım firması olarak değil bir adım ileride bir menkul kıymetler firması titizliği ve anlayışı ile yönetilmeye başlanacağını belirtti.

Ozan Yurtseven

Geçtiğimiz aylarda bu doğrultuda iç yapılarını yeniden düzenlemeye başladıklarını da paylaşan Yurtseven, Özgür Güneri'nin gelişi ile bu noktada uluslararası kalitede bir yapıya dönüşmeyi hedeflediklerini de dile getirdi. Satın alma sonrasında da CTO pozisyonunda çalışmaya devam edecek olan Ozan Yurtseven, BTCTürk satışının kendi alanına konsantre olmak ve bu konuda yapmak istediklerine çok daha hızlı ulaşmak için bir fırsat vereceğini paylaştı.

Blockchain teknolojisinin dünyada çok ses getirdiğini ve bu teknolojinin bildiğimiz belli başlı kavramları çok hızlı bir şekilde değiştirebileceğine inandığını belirten Yurtseven, bu konudaki tüm gelişmeleri çok yakından takip edip inandıkları teknolojik yenilikleri de altyapılarını mümkün olduğunca hızlı adapte etmeyi hedeflediklerini paylaştı. Son olarak satın alma işleminin finansal detayları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim.

Yorumlar (5)
 1. Erdal Yözgenç Erdal Yözgenç

  Ben daha çok paribu.com u merak ediyorum. TR nin en büyük borsası çünkü kendileri.

  1. Btc Uzmanı Btc Uzmanı

   Ama en kolay kullanıma sahip olanı da btcturk.com,

   Paribu yu mobilden takip edemiyorsun bir kere,

   Ayrıca paribu da API desteği de yok,

   Ayrıca adamlar kendilerin satabilmiş, büyük başarı,

   Ben ilk paribu yu kullanmıştım ama sonradan btcturk e geçtim,

   İkisini de kullanmış ve yarım milyonluk işlem yapmış biri olarak söyleyebilirim ki btcturk paribu dan daha iyidir.

   1. Btc uzmanı. Ben senelerdir bu işin içindeyim. Btc türk bizi az süründürmedi. Şuanda mükemmel borsa yok fakat daha iyisi olana kadar en iyisi paribu.

   2. Öncelikle BtcTürk'ün Paribu'dan daha kolay olduğunu söylemek gerçekten komik.

    Mobil uygulama bir dezavantaj fakat Paribu mobil sitesini BtcTürk mobil uygulamasına tercih ederim.

    API olmaması ortalıkta botların olmaması anlamına gelir ki, bir dezavantaj değil birçok kişi için bir tercih sebebi.

    En sonuncusu ise şu; kimse kimseyi satmadı veya satın almadı. Tamamen algı yönetimi, ortada ne fiyat var ne birşey. Bu sistemin asıl sahibi Kerem Tibuk'tur. Kendisi, burada şirket kuramadığı için başkasına kurdurtmuş ve yönetici değişikliği yaparken hisseleri de devretmesi gerekmektedir. Eğer gerçek bir satın alma olsaydı göğüslerini gere gere fiyat söylerlerlerdi ki güven oluşsun. Kaldı ki bir şirkette yöneticilik yapan birinin en az 10 milyon dolar değerindeki bir şirketi alabilmesi de hiç akla yatkın gelmiyor..

 2. Btc Uzmanı Btc Uzmanı

  Sevgili "Cenk"

  Yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum, senin gözünden bakmamışım olaya,

  Yalnız dışarıda hareket halinde iken btcturk ü yönetmek daha kolay, paribu da bilgisayar başına geçmen lazım ya da bayağı bir cebelleşmen lazım,

  Ayrıca aynı şeyi bende düşündüm, bir yönetici böyle bir şirketi nasıl satın alabilir.