Yatırım

BTCTürk satıldı

Webrazzi Ödülleri 2017'de yılın blockchain girişimi seçilen BTCTürk, satın alma haberi ile karşımızda. Dunya.com'un bugün paylaştığı habere göre blockchain girişimi BTCTürk'ün yüzde 95'i QNB Finansinvest’in CEO’su Özgür Güneri tarafından satın alındı.

BTCTürk ve BTC Trader'ın CEO'su oldu

Özgür Güneri satın alma sonrasında hem BTCTürk girişiminin hem de blockchain/kripto para teknoloji üzerine odaklanan ve Net Holding’in sahibi Besim Tibuk’un oğlu Kerem Tibuk'un şirketi olan BTC Trader’in CEO’su da oldu.

2000 yılından bu yana QNB Finansbank Grubu'nda çalışan Özgür Güneri, yaklaşık 5 yıldır QNB Finansinvest’te Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görev yapıyor. 1 Şubat tarihinde QNB Finansinvest'teki görevinden ayrılarak BTCTürk'ün CEO'su oldu. Satın alma ile ilgili bilgiler gelemeye devam ettikçe sizlere aktaracağız.

Güncelleme: Özgür Güneri'nin yüzde 95 hisseye sahip olduğu 6 Şubat 2018 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi'nde de de yer almaktadır.

Yorumlar (6)
 1. Kriptocu Kriptocu

  En az 10 milyon liraya satılmıştır,

  Zira sadece benden kazandıkları para bile 30.000 TL civarında.

  1. 10 milyon lira sadece marka değeri ve komisyon kazanç miktarları için bile çok çok düşük bir rakam. Firmanın coin stok değerleride göz önünde bulundurulursa çok daha yüksek bir değere gittiği kesin.

 2. Ben de bir site yapayım, ismi de BotKoin.com olsun :)

  1. Düzeltme : Domain alınmış :(

 3. Fatih Dişli Fatih Dişli

  İyi bir rakama gittiğini düşüyorum. Zira siteyi uzun süredir takip ediyordum. BTC henüz aşırı bir değer kazanmadan önce iyi bir yatırımları olmuştu. Güzel bir başarı. Umarım devamı gelir. Tebrikler.

 4. güzel bir gelişme, en azından somut gelişmeler görüyoruz artık