Reddit, 2023 yılının ikinci yarısında halka arz gerçekleştirebilir

Yaklaşık 14 aylık gecikmeyle birlikte halka arz planına kaldığı yerden devam eden Reddit, değerleme konusunda ilk planının gerisinde kalacak gibi görünüyor.
Reddit, 2023 yılının ikinci yarısında halka arz gerçekleştirebilir

Günümüzün en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Reddit'in F Serisi yatırım turunda 410 milyon dolar yatırım aldığını 2021 yılının Ağustos ayında sizlere aktarmıştık. 2021 yılı içinde toplamda 770 milyon doların üzerinde yatırım alan Reddit, aldığı yatırımların ardından halka arz gerçekleştirmeye karar verdi. 

2021 yılının Aralık ayında S-1 belgesini doldurarak halka arz için ilk adımını atan Reddit, sonrasında ise halka arz planını rafa kaldırdı. The Information tarafından aktarılan bilgilere göre Reddit, halka arz gerçekleştirmek için çalışmalarına başladı.

The Information'ın şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre Reddit, 2023 yılının ikinci yarısında halka arz gerçekleştirecek. 2021 yılının Ağustos ayında aldığı 410 milyon dolarlık yatırımla birlikte Reddit'in değerlemesi 10 milyar dolara ulaşmıştı.

10 milyar dolarlık değerlemenin ardından halka arz çalışmalarına başlayan Reddit, 2021 yılının Aralık ayında 15 milyar dolar değerleme ile halka arz gerçekleştirmeyi planlıyordu.15 milyar dolarlık değerleme planı, Reddit'in 2021 yılındaki hızlı yükselişi ile birlikte karşımıza çıkmıştı.

Hatırlatmak gerekirse Reddit, WallStreetBets'in GameStop hareketi ile birlikte oldukça hızlı bir büyüme gerçekleştirdi. Sonrasında ise düşüşe geçen Reddit, halka arz planlarını durdurdu. Şimdi ise 14 aylık gecikmeyle halka arz planına devam eden Reddit, değerleme konusunda ilk planının gerisinde kalacak gibi görünüyor.

Reddit'in yatırımcıları arasında yer alan Fidelity Management and Research Company'ni tarafından aktarılan bilgilere göre şirketin şu anki değeri 6,6 milyar dolar seviyelerinde. Kısacası Reddit'in değerlemesi yaklaşık 1 yıl içinde 10 milyar dolardan 6,6 milyar dolara düşmüş durumda. Reddit'in halka arz süreci ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.