Opera, kenar çubuğuna ChatGPT destekli bir özetleme aracı ekliyor

ChatGPT, Opera tarayıcısının kenar çubuğunda da yerleşik bir şekilde bulunacak. Opera, ChatGPT entegrasyonu ile uzun içeriklerin ve web sayfalarının özetlenmesini sağlayacak.
Opera, kenar çubuğuna ChatGPT destekli bir özetleme aracı ekliyor

Son dönemin en popüler araçlarından ChatGPT, bundan böyle Opera tarayıcısının kenar çubuğunda da yerleşik bir şekilde bulunacak. Opera, ChatGPT entegrasyonu ile uzun içeriklerin ve web sayfalarının özetlenmesini sağlayacak.

Opera tarafından paylaşılan videoya göre adres çubuğunun sağındaki "shorten" (kısalt) butona tıklayarak özellik etkinleştirilebilecek. Daha sonra soldan çıkacak kenar çubuğu ile kısalmış içeriği görüntülemek mümkün olacak.

Opera'da pazarlama ve iletişimden sorumlu başkan yardımcısı Jan Standel, özelliğin şu an herkese açık olmadığını, ancak kısa bir süre sonra tarayıcılarda aktif olacağını söyledi. Paylaşılanlara göre Opera, içeriklere göz atma deneyimini artıran diğer yapay zeka destekli özellikleri üzerinde çalışıyor ve kenar çubuğuna yapay zeka tarafından üretilen popüler içerik hizmetleri eklemeyi planlıyor. Bu planların ne zaman gerçeğe döneceği ise henüz belli değil. 

ChatGPT'yi tarayıcısına entegre eden tek şirket Opera değil. Geçtiğimiz hafta Microsoft da OpenAI ile güçlendirilen yenilenmiş Bing'i ve Edge tarayıcısını duyurmuştu. Microsoft, OpenAI'ın GPT-4 modelini Bing'e entegre ederek arama motorunda ChatGPT benzeri bir deneyime başlamış; kenar çubuğuna yerleşik, yeni yapay zeka özelliklerine sahip Edge tarayıcısının yeni bir sürümünü de piyasaya sürmüştü. 

Google da yapay zeka arama botu Bard'ı da geçen haftanın başlarında tanıtmıştı. Hatta Bard, verdiği hatalı cevap nedeniyle Alphabet hisselerinde düşüşe neden olmuştu

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.