Depremzedelere ücretsiz psikolojik destek sunan online servisler

Evimdeki Psikolog, Hiwell, Kidolog, Terappin ve onlinepsikolog.com kurucuları depremzedeler ve yakınları için psikolojik destek sunduklarını açıkladı.
Depremzedelere ücretsiz psikolojik destek sunan online servisler

Evimdeki Psikolog kurucusu Aynur İlhan dün paylaştığı bir gönderi ile Evimdeki Psikolog'un deprem bölgesindeki kişilere ücretsiz psikolojik destek sağlayacağını açıkladı. Bu destekten yararlanmak isteyen kişilerin ilgili formu doldurması gerekmekte. 

Aynı şekilde Hiwell kurucusu Ali Ozan Özçiçek de ilk etapta depremzedelere ve yakınlarına ücretsiz psikososyal destek verebilmek için başvuruları açtıklarını duyurdu. Bunun yanında Özçiçek, psikolojik desteği çok daha fazla insana ulaştırabilmek için depremden önce tasarlamaya başladıkları Askıda Psikolojik Destek konseptini de depremle birlikte yayına alacaklarını belirtti.

Özçiçek, Hiwell uzman psikologlarından oluşan gönüllü bir ekip kurduklarını açıkladı. Paylaşılan bilgilere göre öncelikle en çok ihtiyaç duyan kişilere ulaşacak şekilde online psikososyal destek görüşmelerini başlatılacak. 

Şirket, başvuru formunda yer alan bilgiler üzerinden kullanıcı bilgilerini oluşturacak ve iletişim bilgileriniz üzerinden kullanıcı bilgilerini size iletecek. Bu bilgiler ile Hiwell'in web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden Hiwell'e giriş yapabilir ve görüşme günü ve saatinizi seçebileceksiniz. 

Yerli online terapi girişimlerinden Kidolog, Terappin ve onlinepsikolog.com da deprem bölgesindekilere ücretsiz olarak psikolojik destek sağladığını açıkladı.

Kidolog CEO'su Eray Uğurelli paylaştığı bir gönderiyle depremden etkilenen tüm vatandaşlara yüzlerce uzman ile ücretsiz psikolojik destek verdiklerini duyurdu. Uğurelli aynı zamanda Ahbap ile birlikte anne-çocuk ürünlerini karşılamak için bir yardım kampanyası başlattıklarını da dile getirdi. Uğurelli, ilerleyen günlerde manevi ve psikolojik destek verebilmek için uzmanlar ile deprem bölgesine gideceklerini ifade etti.

Terappin, depremzedelere, sahada çalışan ekiplere ve depremden psikolojik olarak etkilenen tüm vatandaşlara psikolojik ilk yardım desteği sağlamak için uygulama içerisinde yeni bir kategori açtıklarını açıkladı. Deprem kategorisinde yer alan tüm psikologlar gönüllü olarak çalışıyor ve psikolojik ilk yardıma ihtiyacı olan herkese destek oluyorlar. İnternete erişim olmayan  ancak psikolojik ilk yardım desteğine ihtiyacı olanlar ise 0549 539 8776 üzerinden Terappin'e ulaşabilecek. 

onlinepsikolog.com'un aktardığına göre gönüllü psikologların yoğun ilgisi ile şu an 1000 den fazla gönüllü psikolog mevcut ve bu sayı her geçen gün artmakta. Gönüllüler, belli bir eğitim sürecinden geçtikten sonra platformda hepsi aktif olarak yayınlanacak. Eğitimleri bitenler şu an platformda bu hizmeti vermeye başladı. Buna ek olarak ihtiyaç sahibi yurttaşlar, AHBAP aracılığı ile oluşturulan kodu kullanarak ücretsiz online terapi seans alabilecekler 

Platformlar üzerinden sunulacak psikolojik desteklerin ilerleyen dönemde daha yaygın bir şekilde fayda sağlayacağını söylemek mümkün. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.