Elon Musk, kendisine Twitter'daki popülerliğinin azaldığını gösteren mühendisi işten kovdu

Mühendislerden biri, Twitter satın almasından sonra kamuoyunun ilgisinin azalmasından dolayı Musk'In popülerliğinin azalıyor olabileceğini söyleyince, Musk bu çıkarıma cevaben mühendise kovulduğunu söyledi. 
Elon Musk, kendisine Twitter'daki popülerliğinin azaldığını gösteren mühendisi işten kovdu

Kasım ayında kendini sosyal medyada eleştiren 3 Twitter çalışanını Twitter üzerinden kovan Elon Musk, fevri işten çıkarmalara devam ediyor. Salı günü Twitter görüntülenmelerini görüşmek için bir grup Twitter mühendisiyle toplantı yapan Elon Musk, kendisine Twitter'daki etkileşiminin düştüğünü gösteren Twitter çalışanını kovdu. Bu noktada Elon Musk'ın Twitter hesabındaki görüntülenme ve etkileşimlerin geçtiğimiz aylardan bu yana düşüş gösterdiğini belirtelim. 

Elon Musk, Twitter'daki görüntülenme ve etkileşimlerinin düşüşünün Twitter algoritmasıyla ilişkili olup olmadığını anlamak için bir grup Twitter mühendisini görevlendirmişti. Platformer'ın aktardığına göre Musk konuya şu şekilde tepki verdi: 

Bu çok saçma, 100 milyondan fazla takipçim var ve yalnızca on binlerce görüntülenme alıyorum. 

Bu konuyu araştırmakla görevlendirilen çalışanlar, Musk'a Twitter'ın kurum içi verilerini ve Google Trends tablosunu gösterdi. Google Trends verilerine göre Nisan ayında Musk'ın popülerliği 100 puan ile zirveye ulaştı. Hatırlarsanız Nisan ayında Musk, Twitter'ı satın almayı önermişti. O dönemden beri puanı kademeli olarak 23'e, 18'e ve son aylarda ise 8'e düşmüş durumda.

Mühendislerden biri, Twitter satın almasından sonra Kamuoyunun ilgisinin azalmasından dolayı Musk'In popülerliğinin azalıyor olabileceğini söyleyince, Musk bu çıkarıma cevaben mühendise kovulduğunu söyledi. 

Paylaşılan bilgilere göre, Musk, toplantı sırasında görüntülenme sayısının dahili bir sorundan etkilenmediğine ikna olmadı. Bununla birlikte Musk, bazı çalışanlara tweetlerinin sitede ne sıklıkta önerildiğini takip etmelerini söyledi. 

Görünen o ki; Elon Musk, beklediği cevabı almadan bu işin peşini bırakmayacak. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.