Glaucom hastalığının tedavisine odaklanan GlaucoT, 1,63 milyon TL yatırım aldı

Yaklaşık 7 ay önce 44,37 milyon TL değerleme üzerinden yatırım alan GlaucoT, yeni bir yatırım daha aldığını duyurdu.
Glaucom hastalığının tedavisine odaklanan GlaucoT, 1,63 milyon TL yatırım aldı

Göz tansiyonunu tedavi etmeyi odaklanan yerli bir girişim olan GlaucoT'u ilk olarak 2021 yılının Haziran ayında sizlere aktarmıştık. Yaklaşık 7 ay önce 44,37 milyon TL değerleme üzerinden yatırım alan GlaucoT, yeni bir yatırım daha aldığını duyurdu.

Edindiğimiz bilgilere göre GlaucoT, Alesta Elektronik Teknoloji Anonim Şirketi'nden 1,63 milyon TL yatırım aldı. Gerçekleşen yatırım ile birlikte GlaucoT'un yüzde 2,75 hissesi ise Alesta Yatırım'a geçti. Alınan yüzde 2,75'lik hisse ile birlikte Alesta Yatırım'a geçen toplam GlaucoT hissesi ise yüzde 8,72'ye yükseldi.

Hatırlatmak gerekirse Alesta Yatırım, GlaucoT girişiminin 2021 yılının Eylül ayında ve 2022 yılının Mayıs ayında gerçekleşen yatırımlarına da katılmıştı.

Uzun yıllar sağlık sektöründe çalışan Elektronik Mühendisi Veysel Özkapıcı, Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Abdulkadir Oduncu ve Alperen Acemoğlu tarafından kurulan GlaucoT, kendi geliştirdiği patentli teknolojiyle ileri aşamalarında körlüğe yol açan Glaucom hastalığını ameliyatsız ve ilaçsız durdurmayı hedefliyor.

Ameliyatsız ve ilaçsız bir tedavi çözümüne odaklanan GlaucoT, Glaucom hastalığının tedavisi için giyilebilir bir Glaucom tedavi cihazı da geliştirdi. Son olarak GlaucoT'un, geliştirdiği tedavi cihazı ile birlikte geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen CES 2023'e katıldığını da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.