Robinhood'dan iş ve finans haberi üretmek için yeni medya markası: Sherwood

Robinhood, iş ve finans hakkında haber yapmak amacıyla Sherwood adlı bağımsız bir medya yayınını başlatacağını duyurdu.
Robinhood'dan iş ve finans haberi üretmek için yeni medya markası: Sherwood

Robinhood, iş ve finans hakkında haber yapmak amacıyla Sherwood adlı bağımsız bir medya yayınını başlatacağını duyurdu. Robinhood'un medya girişimi, 2019'da popüler günlük haber bülteni Snacks'i üreten MarketSnacks'i satın almasıyla başladı. Robinhood Snacks, abonelere üç dakikalık bülten sunuyor. Sherwood da Snacks'i temel alarak marka bilinci oluşturma ve müşteri edinme aracı olarak hizmet edecek.

Sherwood Media, içeriğin bağımsız kalmasını sağlamak için Robinhood'un bir yan kuruluşu olarak var olacak. Yayını, kıdemli teknoloji editörü ve medya girişimcisi Joshua Topolsky yönetecek. The Verge'in kurucusu ve eski Genel Yayın Yönetmeni, ana şirketi Vox Media'nın ortak yaratıcısı olan Joshua Topolsky, aynı zamanda Bloomberg'in eski Dijital İçerik Sorumlusu olarak görev yapıyordu.

Topolsky, ürün geliştirme, editörlük ve satış personelinin işe alınması da dahil olmak üzere tüm operasyonun denetlenmesinden sorumlu olacak. Bu yıl muhabirler, editörler ve sosyal medya içerik oluşturucuları da dahil olmak üzere düzinelerce çalışanın işe alınması bekleniyor.

Şirket, Sherwood Media'nın Snacks'e ev sahipliği yapacağını ve 2023 boyunca haber güncellemeleri ve analizlerine, orijinal raporlamaya, sosyal öncelikli içeriğe ve canlı etkinliklere odaklanan bir dizi yeni editoryal teklif paketinin başlatılmasının beklendiğini söyledi. Topolsky, iş ve finansla ilgili belirli sektörlere odaklanan yeni haber bülteni ürünlerinin de gelecekte sunulabileceğini söyledi.

Robinhood, geçmişte Snacks'ten para kazanmak için hiçbir çaba göstermemiş olsa da Sherwood Media'nın şirketin ortaklara reklam fırsatları sağlayacağını belirtti. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.