Göz tansiyonunu tedavi etmeyi hedefleyen GlaucoT, 12,7 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Glokom hastalığı tedavisi için akıllı giyilebilir tıbbi cihaz geliştiren GlaucoT yatırım aldığını duyurdu.
Göz tansiyonunu tedavi etmeyi hedefleyen GlaucoT, 12,7 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Göz tansiyonunu (Glokom hastalığı) tedavi etmeyi hedefleyen bir girişim olarak karşımıza çıkan GlaucoT'u ilk olarak geçtiğimiz Haziran ayında sizlere aktarmıştık. Glokom hastalığı tedavisi için akıllı giyilebilir tıbbi cihaz geliştiren GlaucoT yatırım aldığını duyurdu.

Edindiğimiz bilgilere göre GlaucoT, 12,7 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı. GlaucoT girişimine ne kadar yatırım yapıldığı ise paylaşılmadı. Söz konusu yatırım Alesta Yatırım, Geometri Melek Yatırım Ağı ve Katalist Danışmanlık kurucusu Erol Teberoğlu tarafından yapıldı.

GlaucoT tarafından edindiğimiz bilgilere göre alınan yeni yatırım girişimin novatif çalışmalarını sürdürerek daha geniş kitlelere erişmesi ve büyümesi için kullanılacak. Hatırlatmak gerekirse GlaucoT, kendi geliştirdiği teknolojiyle ileri aşamalarda körlüğe yol açan Glokom hastalığını ameliyatsız ve ilaçsız şekilde ortadan kaldırmayı amaçlıyor. 

Uzun yıllar sağlık sektöründe çalışan Elektronik Mühendisi Veysel Özkapıcı ile Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Abdulkadir Oduncu tarafından kurulan GlaucoT, teknolojik ve bilimsel araştırmaları hastaların ihtiyaçlarıyla ilişkilendirerek güvenli, etkili ve uygun fiyatlı göz bakımı çözümleri üzerinde çalışıyor.

Şu ana kadar TTGV HIT'ten 50 bin dolar destek alan GlaucoT'un TET Ar-Ge proje pazarında birinci olduğunu da hatırlatalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.