NYX'ten güzellik odaklı DAO: GORJS BEAUTY DAO

GORJS DAO, dijital sanatçı bulma ve yetiştirmeye odaklanırken, içerik üreticilerinden ve sanatseverlerden oluşan bir topluluk oluşturmayı hedefliyor. 
NYX'ten güzellik odaklı DAO: GORJS BEAUTY DAO

L'Oréal'in 2014 yılında satın aldığı NYX, 2022'de metaverse alanına adım atmasının ardından kendi güzellik odaklı DAO'su (merkeziyetsiz otonom organizasyon) ile gündeme geliyor. Bilmeyenler için DAO'ların, topluluk tarafından yönetilen ve merkezi bir otoriteye sahip olmayan oluşumlar olarak tanımlandığını belirtelim

Insonmina Labs ile iş birliği yapan NYX, 3D sanatçı topluluğunun büyümesini ve metaverse'te değişen makyaj yaklaşımını öne çıkarmak için tasarlanan bir DAO olan GORJS ile gündemde. Light paper'da yer alan özelliklere göre GORJS DAO, dijital sanatçı bulma ve yetiştirmeye odaklanırken, içerik üreticilerinden ve sanatseverlerden oluşan bir topluluk oluşturmayı hedefliyor. 

GORJS, dijital içerik üreticilerini DAO'ya dahil etmek için farklı planlara sahip. Bu planlardan ilki düzenli olarak büyüyen ve küresel sanatçıların yer aldığı bir topluluk oluşturmak. Bunun yanında şirket, dijital ürün yaratım araçlarına erişim verilmesini de planlıyor. NYX, DAO kapsamında katılımcılara proje onayları ve fonlamanın belirlenmesi için teklif değerlendirme sistemi sunacak. Son olarak şirketin, telif ödemelerini içerik üreticileriyle bölüşeceğini ekleyelim. 

NYX'in 31 Ocak'ta GORJS NFT'ler kapsamında sınırlı sayıda satışa sunacağı FKWME koleksiyonu sahiplerine GORJS içinde yönetim yetkileri de sağlayacak. FKWME geçiş kartları, sanatçıların NFT airdrop'ları, $GORJS token tahsisi ve günlük getiriler için kullanıcıların uygun olduğunu belirten bir etken olacak. 

$GORJS token ise kullanıcıların DAO yönetimine katılım göstermesini sağlarken, gelecekte DAO'da yer alacak yaratıcı projeleri belirlemelerini sağlayacak. Bununla beraber özel NFT koleksiyonlarına erken erişim imkanı ve token staking de sunulan imkanlar arasında yer alabilir. 

Hatırlarsanız, NYX, GORJS BEAUTY DAO'yu ilk olarak 2022'nin haziran ayında duyurmuştu. Bu anlamda 2022'nin NYX'in Web3 alanında attığı önemli adımlarla dolu olduğunu söylemek mümkün.

The Sandbox ve People of Crypto Lab ile iş birliği yapan şirket, onur ayına özel avatarlar yayınlamıştı. Avatarlar, birbirinden farklı cinsel yönelim, cinsel kimlik ve farklı makyaj görünümlerine sahipti. Kasım 2022'ye gelindiğinde ise NYX, iHeartMedia ortaklığında Roblox'a giriş yaptı. "House of NYX Professional Makeup" Roblox avatarları için sınırlı sayıda makyaj görünümleri sundu. NYX'in GORJS BEAUTY DAO ile birlikte Web3 odağını güçlendirdiğini belirtmekte fayda var. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.