YouChat: Google rakibi You.com'un ChatGPT benzeri yapay zeka arama asistanı

Google rakibi gizlilik odaklı arama motoru YOU.com, yakın zamanda ChatGPT benzeri yapay zeka arama asistanını yayına aldı.
YouChat: Google rakibi You.com'un ChatGPT benzeri yapay zeka arama asistanı

Salesforce CEO'su Marc Benioff ve yatırımcı Jim Breyer'in desteklediği you.com'dan sizlere daha önce bahsetmiştik. Salesforce co-CEO'su Marc Benioff ve yatırımcı Jim Breyer'in desteklediği, Salesforce'un eski baş mühendisi Richard Socher'ın tasarladığı YOU.com, yakın zamanda ChatGPT benzeri yapay zeka arama asistanını yayına aldı. YouChat isimli bu araç, sorgularınızı tıpkı ChatGPT'de olduğu gibi detaylı bir şekilde yanıtlıyor. 

Kullanıcılar, sorgularını You.com üzerinden gerçekleştirebildiği gibi aynı zamanda YouChat'e de yöneltebiliyor. Bu yeni araç sayesinde kullanıcılar, arama motorlarının yanıtlayamadığı soruları da cevaplandırmış oluyor. Girişimin paylaştığı blog gönderisine göre YouChat, problemleri ChatGPT'den farklı olarak mantıksal çıkarım yaparak çözebiliyor. 

Kullanıcıların YouChat'e alışması için örnek sorular da paylaşılıyor. YouChat'e bir kişi hakkında sorular yöneltebilir, yeni yıl planlarınız hakkında önerilerini isteyebilirsiniz. Buna ek olarak, öğrencilerin, kodlama ya da matematik denklemleri konusunda da YouChat'ten destek alması mümkün. 

Bununla beraber YouChat çeviri yapabiliyor ve kullanıcıların e-posta, blog gönderisi ve hikaye yazımına katkıda bulunabiliyor. Şirket, YouChat'teki ön yargıları ve dezenformasyon gibi yapay zekanın gizli tehlikelerini (pitfalls) düzeltmek için çalışmalarına devam edeceğini belirtiyor. 

2021'in kasım ayında 20 milyon dolar yatırım alan You.com, kullanıcı verilerini reklam hedeflemesinde kullanmamak üzere yola çıktı. Sosyal paylaşım özelliklerine de sahip olan you.com, tüketicilere özel bir alışveriş deneyimi yaşatmayı hedefliyor. 

Microsoft ve OpenAI, arama motoru Bing'e ChatGPT desteği getirmeye hazırlandığını düşünürsek, You.com'un ikiliden çok daha hızlı davrandığını söyleyebiliriz. Bu gelişmeler ışığında, önümüzdeki bir kaç yıl içinde yapay zeka konuşma asistanına sahip arama deneyimlerinin, AR ve VR ortamındaki avatarlar ile buluşması muhtemel. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.