Spotify, müzikal odaklı hedefler için yeni bir zaman kapsülü özelliğini yayına aldı

Spotify'ın "Playlist in a Bottle" adını verdiği özellik ile 2024'te gerçekleştirmek istediğiniz birkaç madde size soruluyor ve bu maddeleri şarkılarla eşleştirmeniz isteniyor. Listeniz oluşturuluyor ve Ocak 2024'te açılmak üzere rafa kaldırılıyor.
Spotify, müzikal odaklı hedefler için yeni bir zaman kapsülü özelliğini yayına aldı

İnteraktif kullanımı aktifleştirmek için ilgi çekici ve kullanıcıları elinde tutmaya yönelik özellikler geliştiren dijital müzik platformu Spotify, şimdi de yeni bir zaman kapsülü özelliğini yayına aldığını açıkladı. Spotify'ın "Playlist in a Bottle" adını verdiği özellik ile 2024'te gerçekleştirmek istediğiniz birkaç madde size soruluyor ve bu maddeleri şarkılarla eşleştirmeniz isteniyor.

Bu arada, özelliğe ilk başta "Playlist in a Bottle" adı verilmiş olsa da daha sonra linklerde "Playlist for the Future" adı karşımıza çıkıyor. Ancak yine de şirketin basın açıklamasını baz alarak, özellikten "Playlist in a Bottle" ismi ile bahsetmeye devam ececeğiz. 

Eğer mobil uygulamanız en güncel sürümdeyse, bu adrese giderek liste oluşturmaya başla seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Daha sonra size 3 farklı soru soruluyor. Bu sorulardan ilki, 2023'te canlı dinlemeniz gereken bir şarkının ne olduğu. Cevabınızı verdikten sonra size en sevdiğiniz kişiyi hatırlatan bir şarkı soruluyor. Son olarak da bu sene birini öperken dinleyeceğiniz şarkının cevabı merak ediliyor. Tüm soruları yanıtladıktan sonra şarkılarınızı kaldıracağınız ürünü seçiyorsunuz, tabii ki dijital olarak. Bu ürün bir cam şişe olabilirken, bir oyuncak ayı veya sakız makinesi de olabiliyor. 

Daha sonra listeniz oluşturuluyor ve Ocak 2024'te açılmak üzere rafa kaldırılıyor. Spotify, her kullanıcının bu listeyi sadece bir kere oluşturabileceğini söylüyor. 

Şirket, Playlist in a Bottle'ın iOS ve Android cihazlarda hem ücretsiz hem de premium kullanıcılar için 27 pazarda ve 18 dilde bugünden itibaren yayında olduğunu belirtiyor. Ancak 31 Ocak sona erdiğinde bu deneyim sonlandırılacak. Yani Playlist in a Bottle'ı denemek isteyenlerin elini çabuk tutması gerekiyor.

Spotify'ın yeni zaman kapsülü özelliği dinleme alışkanlıkları konusunda pek de bir şey sunmuyor, ancak keyifli ve kullanıcıları elinde tutmaya yönelik bir özellik. 2024'ün ocak ayına kadar istediğimiz sanatçıların konserine gidebilir miyiz, bilinmez. Ama en azından sevdiğimiz kişileri düşünürken açacağımız şarkılardan biri mühürlenmiş bir şekilde bizi bekliyor olacak. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.