PUBG Mobile, 9 milyar dolar gelir barajını aştı

Sensor Tower tarafından aktarılan bilgilere göre PUBG Mobile'ın bugüne kadar elde ettiği toplam gelir 9 milyar dolar barajını geçti.
PUBG Mobile, 9 milyar dolar gelir barajını aştı

Günümüzün en başarılı mobil oyunları arasında yer alan PUBG Mobile'ın 5 milyar dolardan fazla gelir elde ettiğini 2021 yılının Mart ayında sizlere aktarmıştık. Uygulama analiz firması Sensor Tower'ın paylaştığı yeni verilere göre PUBG Mobile'ın elde ettiği gelir her geçen gün artmaya devam ediyor.

İlk olarak 2018 yılının Mart ayında karşımıza çıkan ve kısa süre içinde geniş bir oyuncu kitlesine ulaşan PUBG Mobile, gelir anlamında önemli bir dönüm noktasını geride bıraktı. Sensor Tower tarafından aktarılan bilgilere göre PUBG Mobile'ın bugüne kadar elde ettiği toplam gelir 9 milyar dolar barajını geçti.

2021 yılının Mart ayında 5,1 milyar dolar barajını geçen PUBG Mobile, yaklaşık 1,5 yıl içinde yaklaşık 4 milyar dolar gelir elde etmiş oldu. Hem iOS hem de Android platformlarında en çok indirilen oyunlar arasında yer alan PUBG Mobile, toplamda 1,1 milyar kez indirildi.

PUBG Mobile'ın bir günde ortalama 5,2 milyon dolar gelir elde ettiğini de ekleyelim. PUBG Mobile, 9 milyar dolar gelir barajını aşmış olsa da bir önceki yılın aynı dönemine baktığımızda gelirlerin düştüğünü de görüyoruz. PUBG Mobile oyunu 2022 yılının ilk üç çeyreğinde 104,4 milyon kez indirildi ve toplamda 1,6 milyar dolar gelir etti.

2021 yılının ilk üç çeyreğinde ise 142 milyon kez indirilen PUBG Mobile, 2,2 milyar dolar gelir elde etti. Kısacası bir önceki yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında yüzde 27 oranında düşüş yaşandı. PUBG Mobile'ın önümüzdeki dönemde nasıl bir performansa sahip olacağını ise zaman gösterecek. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.