Instacart'ın kurucu ortağı Apoorva Mehta tarafından kurulan dijital sağlık girişimi Cloud Health Systems, 30 milyon dolar yatırım aldı

Cloud Health Systems, tıbbi danışmanlık hizmeti sunuyor. Temelde metabolik hastalıklar ve obezite konusuna odaklanıyor. Şirket, henüz hizmet vermeye başlamadı. 
Instacart'ın kurucu ortağı Apoorva Mehta tarafından kurulan dijital sağlık girişimi Cloud Health Systems, 30 milyon dolar yatırım aldı

Dijital sağlık girişimi Cloud Health Systems 30 milyon dolar yatırım aldı. 30 milyon dolarlık yatırım Thrive Capital tarafından yönetildi. ABD merkezli şirketin yatırım turuna Coupang, Greenoaks Capital Partners ve RRE Ventures yer aldı. Şirketin değerlemesi 200 milyon dolara yükseldi.

2022 yılında kurulan Cloud Health Systems Instacart'ın kurucu ortağı Apoorva Mehta tarafından kuruldu. 1,3 milyar dolarlık servete sahip olan Mehta sağlık alanına da girmiş oldu. Cloud Health Systems, tıbbi danışmanlık hizmeti sunuyor. Temelde metabolik hastalıklar ve obezite konusuna odaklanıyor. Şirket, henüz hizmet vermeye başlamadı. 

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre dünya nüfusunun yüzde 52 ‘si obez ya da aşırı kilolu. Bu başta diyabet olmak üzere birçok kronik hastalığın sebebini oluşturuyor. Dijital sağlık girişimi yatırımları ağırlıklı olarak tele-sağlık, akıl sağlığı, gen, obezite ve tanı alanında çalışan girişimlere yönlendiriliyor. Birbiri ardına bu alana yatırım yapmak için fonlar oluşturuluyor. 

Dün giyilebilir teknoloji ürünleri üreten şirket Lumen, 62 milyon dolar yatırım aldı. Taşınabilir nefes analiz cihazı üreten Lumen, kullanıcının nefes alıp verirken çıkardığı karbondioksiti analiz ediyor. Kullanıcının kolay ve pratik bir şekilde metabolizmasını ve beslenme alışkanlıklarının metabolizma sağlığına etkisini takip etmesini ve veriye dayalı beslenme programı oluşturmasına olanak sağlıyor. 

Geçen Ocak ayında da Swiftarc Ventures, dijital sağlık alanına odaklanacak 75 milyon dolarlık yeni fonunu başlattığını duyurdu. Swiftarc Ventures, yeni duyurdukları fon ile uzaktan hasta izleme temelinde hasta bakım yönetimi, obezite, uzaktan teşhis koyma, zihinsel ve davranışsal sağlık ve pediatri üzerine odaklanacağı söylendi. Swiftarc Ventures'ın kurucusu ve yönetici ortağı Sid Jawahar amaçlarının geleneksel sağlık sektörünü temelden başlayarak kademe kademe değiştirmek olduğunu söyledi. Kişilerin kaliteli ve ucuz sağlık hizmeti alabilmelerini sağlayacak inovatif çözümlere yatırım yaparak sistemi baştan aşağıya değiştirmeyi planladıklarını belirtti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.