Eski adıyla RxDefine olarak bilinen dijital sağlık girişimi Ostro Health 45 milyon dolar yatırım aldı

2019 yılında ABD'de kurulan şirket, tıbbi ürün ve ilaçları hastalara açıklamak için dijital araçlar geliştiriyor. Ostro, Ahmed Elsayyad ve Chase Feiger tarafından faaliyete geçirildi.
Eski adıyla RxDefine olarak bilinen dijital sağlık girişimi Ostro Health 45 milyon dolar yatırım aldı

Eski adıyla RxDefine olarak bilinen dijital sağlık girişimi Ostro Health 45 milyon dolar yatırım aldı. 45 milyon dolarlık yatırıma Founders Fund, Byers Capital, Caffeinated Capital, Greycroft, Bling Capital, Trust Ventures ve RRE Ventures katıldı. Şirketin toplam yatırımı 55 milyon doların üzerine çıktı. Yeni gelen yatırım, iş süreçlerini geliştirmek için kullanılacak. 

2019 yılında ABD'de kurulan şirket, tıbbi ürün ve ilaçları hastalara açıklamak için dijital araçlar geliştiriyor. Ostro, Ahmed Elsayyad ve Chase Feiger tarafından faaliyete geçirildi. Şirket, hasta sonuçlarını yani sağlık hizmetlerindeki kaliteyi iyileştirmek için üç dijital araç geliştirdi. Tele-sağlık platformu olan şirket, ilaç şirketleriyle çalışıyor. Portföyünde 20 şirket yer alıyor. Bu şirketler kardiyovasküler hastalıklar, göğüs hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları ve kadın sağlığı üzerine çalışıyor. 

Dijital sağlık platformları ağırlıklı olarak ABD'de faaliyet gösteriyor. 2019'da 175 milyar dolar olan dijital sağlık sektörünün 2025 yılına kadar 660 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Statista'ya göre 2010 yılında dijital sağlık sektörüne sadece 1 milyar dolar yatırım yapıldı. Covid-19 salgının başladığı 2020 yılında bu rakam 21 milyar dolara çıktı.

2021 yılı bu alanın en parlak yılıydı. Bir yıl boyunca 990 yatırım faaliyetine 44 milyar dolar yatırım yapıldı. 2022'de beklenen etki görülmedi. Üçüncü çeyrekte 125 yatırım faaliyetine 2,2 milyar dolar yatırım yapıldı. Bu rakam geçen sene bu rakam 485 yatırıma yapılan yatırım tutarı 12,6 milyar dolar idi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.