Bumper, A serisi yatırım turunda Revo Capital'ın liderliğinde 30 milyon dolar yatırım aldı

Revo Capital'ın liderliği ile gerçekleşen yatırım turuna katılan diğer firmalar ise ABD merkezli Autotech Ventures ve Jaguar Land Rover'ın yatırım kolu olan InMotion Ventures.
Bumper, A serisi yatırım turunda Revo Capital'ın liderliğinde 30 milyon dolar yatırım aldı

Revo Capital'ın araç onarımı için "şimdi al, sonra öde" (BNPL) çözümü sunan Bumper'a yatırım yaptığını geçtiğimiz Eylül ayında sizlere aktarmıştık. Revo Capital'ın liderliğinde gerçekleşen A serisi yatırım turunun detayları ise bugün karşımıza çıktı.

Bumper tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, A serisinin ek yatırım turunda 30 milyon dolar yatırım aldı. Revo Capital'ın liderliği ile gerçekleşen yatırım turuna katılan diğer firmalar ise ABD merkezli Autotech Ventures ve Jaguar Land Rover'ın yatırım kolu olan InMotion Ventures.

Hatırlatmak gerekirse Bumper, A serisinin ilk yatırımını geçtiğimiz yılın Haziran ayında almıştı. İlk etapta 12 milyon dolar yatırım alan Bumper, 30 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte A serisi yatırım turunu 42 milyon dolar ile kapatmış oldu.

Alınan 30 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Bumper girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 101 milyon doları aşmış durumda. 2013 yılında Jack Allman ve James Jackson tarafından Londra'da kurulan Bumper, yukarıda da belirttiğimiz üzere araç onarımı yapan kuruluşlar için bir ödeme platformu olarak hizmet veriyor.

Bumper'ın müşterileri arasında Volkswagen Group, Ford, Jaguar Land Rover ve Nissan gibi önemli markaların yer aldığını da ekleyelim. Özellikle Birleşik Krallık pazarında oldukça güçlü bir konumda yer alan Bumper, pazarın yüzde 70'ine hakim durumda.

Birleşik Krallık'ın yanı sıra İrlanda, İspanya ve Almanya'da da aktif olarak hizmet veren Bumper'ın toplamda 4 bini aşkın bayi ve tamirhane ile partnerliği de bulunuyor. Bumper, aldığı yeni yatırım ile birlikte Hollanda, Almanya ve İspanya gibi önemli Avrupa pazarlarında büyümeyi hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.