Dijital sağlık girişimi PayZen 20 milyon dolar yatırım aldı

2019'da kurulan PayZen, sağlık sektöründe "şimdi al, sonra öde" modeline odaklanıyor. Şirket, hastaların sağlıkla ilgili ödemelerini zamana yaymalarını sağlıyor.
Dijital sağlık girişimi PayZen 20 milyon dolar yatırım aldı

Dijital sağlık girişimi PayZen 20 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turu 7wireVentures tarafından yönetildi. ABD merkezli şirketin diğer yatırımcılar arasında SignalFire, Link Ventures ve Picus Capital yer aldı. Şirket yeni gelen yatırımı Ar-ge ve iş süreçlerini geliştirmek için kullanacak. 

2019'da kurulan PayZen, sağlık sektöründe "şimdi al, sonra öde" modeline odaklanıyor. Şirket, hastaların sağlıkla ilgili ödemelerini zamana yaymalarını sağlıyor. Yani hastaların 60 aya kadar masrafları aylık taksitler halinde ödeme yapmalarını imkan veriyor. Ariel Rosenthal, Itzik Cohen ve Tobias Mezger tarafından kurulan PayZen, kronik hastalıklar için hastane randevusu veya eczane harcamalarında kullanabilecekleri bir banka kartı sunuyor. Şirketin temel amacı sağlık hizmetlerinde eşitlik ve ulaşılabilirliği sağlamak. 

PayZen yatırımını yöneten 7wireVentures'ın sağlık alanında faaliyet gösteren birçok şirketin yatırım turlarında yer aldı. Geçen Mayıs ayında yaşlı bakımına odaklanan Homethrive 20 milyon dolar yatırım turunda yer aldı. Dave Jacobs ve David Greenberg tarafından kurulan Homethrive, yaşlı ve engelli kişilere odaklanıyor. Yaşlı ve engelli bireylere hasta bakıcılık hizmeti sunuyor.

Geçen Temmuz ayında üniversitede okuyan kadınlar için sağlık hizmeti sunan Caraway 10,5 milyon dolarlık tohum yatırım aldığı turu yönetti. Caraway, uzaktan sağlık hizmeti sunan Caraway, üniversitede okuyan kadınlara ruh, akıl, fiziksel ve üreme sağlığı hizmetleri sağlamaya odaklanan bir sanal bakım girişimi olarak tanımlanıyor.

Bir ay sonra kırsal bölgelerdeki sağlık hizmetlerine odaklanan Homeward Health, 50 milyon dolar yatırım turuna katıldı. Homeward, uygun fiyatlı temel ve özel sağlık hizmetine erişimi iyileştirmeye odaklanıyor. Şirket, fiziksel muayene, hastalık teşhisi için test, bakım gibi hizmetler veriyor. Yereldeki sağlık çalışanlarıyla birlikte çalışıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.