Spotify'ın sesli kitap özelliği, 4 yeni ülke için kullanıma sunuldu

Sesli kitap servisini ana dili İngilizce olan ülkelerde büyütmek isteyen Spotify, söz konusu özelliği Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda ülkeleri için kullanıma sundu.  
Spotify'ın sesli kitap özelliği, 4 yeni ülke için kullanıma sunuldu

Online müzik yayını konusunda günümüzün en popüler platformu olan Spotify, kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz Eylül ayında ABD için sesli kitap kataloğunu kullanıma sunan Spotify, sesli kitap servisinin büyüyeceğini duyurdu.

Hatırlatmak gerekirse Spotify'ın sesli kitap servisi, 300 bin adet İngilizce sesli kitap ile birlikte karşımıza çıkmıştı. Sesli kitap servisini ana dili İngilizce olan ülkelerde büyütmek isteyen Spotify, söz konusu özelliği Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda ülkeleri için kullanıma sundu.  

Spotify tarafından aktarılan bilgilere göre Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda'daki Spotify kullanıcıları, 300 bin sesli kitabın tamamına erişebilecek. Spotify tarafından sunulan sesli kitap özelliğinin platformun Premium abonelik servisi içinde yer almadığını da ekleyelim.

Spotify'ın sesli kitap servisini kullanabilmek için öncelikle dinlemek istediğiniz sesli kitapları platform içinden satın almanız gerekiyor. Pazarda yer alan sesli kitap uygulamaları ile benzer özellikler sunan Spotify, sesli kitaplar için offline dinleme, puanlama, oynatma hızını ayarlama ve farklı cihazlardan dinleme gibi özellikler sunuyor.

Şu an için sadece İngilizce kitaplar sunan Spotify'ın başka hangi diller için hizmet vereceği veya sesli kitap özelliğini hangi ülkeler için kullanıma sunacağı konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Sesli kitap uygulamalarının son birkaç yıl içinde oldukça popülerleştiklerini de hatırlatalım. Spotify'ın farklı dil destekleri ile hızlı bir şekilde sesli kitap servisini büyütmesi sürpriz olmayacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.