Dijital fabrika platformu Supply Chain Wizard (SCW.AI), Sabancı Ventures'tan 1.5 milyon dolar yatırım aldı

Sabancı Ventures, 2014 yılında Evren Özkaya tarafından kurulan ABD merkezli dijital fabrika platformu Supply Chain Wizard (SCW.AI)’a 1.5 milyon dolar yatırım yaptı.
Dijital fabrika platformu Supply Chain Wizard (SCW.AI), Sabancı Ventures'tan 1.5 milyon dolar yatırım aldı

Sabancı Topluluğu, Sabancı Holding’in Kurumsal Girişim Sermayesi Fonu olan Sabancı Ventures aracılığıyla, dijital fabrika platformu Supply Chain Wizard (SCW.AI)’a 1.5 milyon dolar yatırım yaptı.

2014 yılında Evren Özkaya tarafından kurulan ABD merkezli SCW.AI, sunduğu tedarik zinciri ve fabrika yönetim platformu ile üretim performansının, iş gücü ve operasyonel faaliyetlerin yakından takip edilmesini sağlayarak, tüm üretim süreçlerini dijitalleştiriyor ve veri toplamayı otomatik hale getirerek üretimde kalite ve performansın artırılmasını sağlıyor.

Girişim, Thermofisher, Takeda, BP, Catalent gibi birçok global müşteriye sahip olan SCW.AI, halihazırda toplam 35 fabrikaya hizmet veriyor.

Sabancı Ventures geçtiğimiz yıllarda Thread In Motion ve Lumnion’a, bu yıl ise Zack.ai, Bulutistan, Albert Health ve Figopara’ya yatırım yapmıştı. Bu yatırımla birlikte 2020 yılının sonunda kurulan Sabancı Ventures’ın portföyündeki toplam girişim sayısı 7’ye, 2022 yılında yatırım yaptığı şirket sayısı ise 5’e yükseldi. 2022 yılında yapılan toplam yatırım tutarı ise 7 milyon dolara ulaştı.

Başlıca yatırım hedeflediği alanlar olarak siber güvenlik, yapay zekâ, enerji teknolojileri, finansal hizmetler, nesnelerin interneti, malzeme teknolojileri ve e-mobiliteyi gösteren Sabancı Ventures, tohum sonrası ve Seri A aşamalarındaki girişimlere büyüme amaçlı olarak 500 bin dolar ile 4 milyon dolar arasında değişen tutarlarda yatırım yaparak, hissedar olmayı hedefliyor. Şirketin odağında hem yurt içi hem de global girişimler yer alıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.