Elon Musk, Twitter'da kendisiyle tartışan mühendisi kovdu

Elon Musk, Twitter üzerinden kendisi ile tartışan Eric Frohnhoefer adlı mühendisi kovduğunu açıkladı. 
Elon Musk, Twitter'da kendisiyle tartışan mühendisi kovdu

Teknoloji tarihinin en despot yöneticileri arasında koltuğunu daha da sağlamlaştıran Elon Musk, Twitter'ı satın aldıktan sonra ilk olarak üst düzey yöneticileri işten çıkarmıştı. Daha sonra toplu işten çıkarmaya giden Elon Musk, şimdi de Twitter üzerinden kendisi ile tartışan mühendisi kovduğunu açıkladı. 

Musk, geçtiğimiz pazar günü Twitter'ın birçok ülkede yavaş olması ile ilgili özür tweet'i atmıştı. Musk, söz konusu tweet'inde düşük performansın, uygulamanın ana zaman çizelgesini yüklemek için 1000'den fazla kötü gruplanmış uzaktan prosedür çağrısı yapmasından kaynaklandığını ima etmişti. 6 yılını Android için Twitter'da çalışarak geçirdiğini belirten mühendis Eric Frohnhoefer ise Musk'ın bu söylediklerinin yanlış olduğunu belirtti. 

Frohnhoefer, Elon Musk'ın tweet'inin neden yanlış olduğunu düşündüğüne dair bir açıklama da yaptı. Frohnhoefer'a göre Twitter aslında sıfır uzaktan prosedür çağrısı veya RPC yapıyor. Bunun yerine, uygulama başladığında yaklaşık 20 arka plan isteği yaptığını söyledi.

Musk bir noktada Frohnhoefer'a Twitter'ın Android'de yavaş kalmasını düzeltmek için kişisel olarak ne yaptığını sordu. Aslında Twitter'ın globaldeki yavaşlığı söz konusu iken konu bir anda Android'e bağlandı ve Musk'ın bu soruları Frohnhoefer'a özelden sorması gerektiği belirtildi. Konu hakkında yorum yapanlardan biri Musk'ın muhtemelen Frohnhoefer'ı ekibinde istemediğini söyleyince de Musk, Frohnhoefer'ın kovulduğunu söyleyen bir tweet attı. 

Musk, gerçekten Twitter'ın nasıl çalıştığını biliyor mu, kesin bir şey söylemek zor. Ancak Twitter çalışanlarının işlerinde kalmak istiyorlarsa açık bir şekilde Elon Musk ile tartışmaya girmemesi gerekiyor gibi görünüyor. Aksi takdirde herkesin bir tweet ile işten çıkarıldıklarını öğrenmeleri şaşırtıcı olmayacaktır. Elon Musk yönetiminde Twitter'ın nasıl bir geleceği olacağını hep birlikte göreceğiz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.