Disney+, globalde 164.2 milyon aboneye ulaştı

Üçüncü çeyrekte 152.1 milyon global aboneye sahip olan Disney+, son çeyrekte bunun üzerine 12 milyon daha ekleyerek 164.2 milyon aboneye ulaştığını belirtti.
Disney+, globalde 164.2 milyon aboneye ulaştı

Son dönemde Netflix'in reklamlı abonelik modelinden sıkça bahsettik, ancak bu tür bir abonelik modelini yayına almaya hazırlanan bir platform daha var; Disney+. Ülkemizde geçen ağustos ayından beri aktif olarak faaliyet gösteren platform, bu abonelik modeli öncesinde 2022 mali yılının son çeyreğine ilişkin sonuçları açıkladı. Üçüncü çeyrekte 152.1 milyon global aboneye sahip olan Disney+, son çeyrekte bunun üzerine 12 milyon daha ekleyerek 164.2 milyon aboneye ulaştığını belirtti.

Disney'in dijital platformlarının toplam abone sayısı Netflix'i geride bıraktı

Disney'in tüm yayın hizmetleri Disney+, Hulu ve ESPN+, toplamda 235.7 milyon aboneye ulaştı. Beklentiler, 233.8 milyon iken Disney bu beklentileri aşmış oldu. Hatırlarsanız Netflix de 3. çeyrekte 223 milyon aboneye ulaşmıştı. Yani Disney'in tüm platformlarının toplamı Netflix'i geride bırakmış oldu. 

Disney daha önce küresel Disney+ abone toplamı için 2024 hedefini son çeyrekte 215 milyon ile 245 milyon arasına düşürmüştü. Önceki hedef 230 milyon ile 260 milyon arasındaydı. ESPN+'ın abone sayısı 24.3 milyon olurken; Hulu'nun abone sayısı da 47.2 milyon olarak açıklandı.

Disney CEO’su Bob Chapek, şirketin kazanç açıklamasında Disney+’ın 2024 mali yılında kârlılığa ulaşacağını söyledi. Doğrudan tüketiciye yönelik bölümü, son çeyrekte 1,47 milyar dolar kaybetti. Ayrıca, kullanıcı başına yerel ortalama gelirde yüzde 10'luk bir düşüş yaşandı.

Disney+, 8 Aralık'ta reklamsız abonelik modelini de yayına almaya hazırlanıyor. Şirket, bu modelde reklamları saatte dört dakika ile sınırlamayı planlıyor. Disney+'ın bu modeli şirketin gelirlerini artırmasına da yardımcı olabilir. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.