HotelRunner'dan konaklama sektörüne yönelik yeni nesil iş zekası platformu: Insights

Insights adı verilen ürün, konaklama işletmelerinin verinin gücünden yararlanmasını sağlıyor. Ürün, kullanıma hazır ve tamamen özelleştirilebilir raporlama panelleri, veri ambarı modelleri ve veri görselleştirmeleri sunuyor.
HotelRunner'dan konaklama sektörüne yönelik yeni nesil iş zekası platformu: Insights

Operasyon ve dağıtım yönetim platformu olan yerli girişim HotelRunner, bulut tabanlı iş zekası (BI) platformunu tanıttı. Insights adı verilen ürün, konaklama işletmelerinin verinin gücünden yararlanmasını sağlıyor. Ürün, kullanıma hazır ve tamamen özelleştirilebilir raporlama panelleri, veri ambarı modelleri ve veri görselleştirmeleri sunuyor.

Şirketin amacı bu platform ile sektörün sürekli değişen ve zorlu koşullarında iş ortaklarının gelirlerini ve karlılıklarını en üst düzeye çıkarmak için veriye dayalı ürünler ve hizmetler geliştirmek. Bu noktada çalışmalarına hız verdiklerini söyleyen HotelRunner Kurucu Ortağı Ali Beklen, veri odaklı ürün ve hizmetlerde büyüme yolunda büyük bir adım attıklarının altını çiziyor ve sözlerine şöyle devam ediyor:

“Konaklama sektörüne yönelik yeni nesil iş zekası platformu HotelRunner Insights, sektördeki teknolojik bir zorluğa çözüm ve büyük bir ihtiyaca yanıt olarak geliştirildi. Kodlama veya geliştiriciye ihtiyaç duymadan mevcut veriyi anlayabilmek ve yorumlayabilmek. Bu yeni ürün, veri analizine hakim olmayan bir otelciden uzman bir analiste kadar herkesin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak en ince detaylarla donatıldı. Üzerinde günde 35 milyondan fazla işlem gerçekleştirilen ve bugüne kadar milyarlarca dolar değerinde işleme ev sahipliği yapan HotelRunner, kendi büyük verisinden beslenen Insights sayesinde her tip son kullanıcıya yönelik interaktif ve self servis iş zekası sağlıyor.”

"Bilgi güç demektir"

Yeni platform sayesinde tesislerin kazandığı avantajlara da değinen Beklen, "Sektördeki deneyimimiz ve iş ortaklarımızın değerli geribildirimleri HotelRunner'ın ve on yılı aşkın süredir inşa ettiğimiz konaklama ekosisteminin vizyonunu oluştururken bize büyük katkı sağladı. Bu vizyonun bir parçası olan Insights, daha esnek ve daha veri odaklı bir platforma dönüşen markamız için yeni bir döneme işaret ederken üstün teknolojiyi herkes için erişilebilir kılıyor."

Ürünün bilgiyi bir güç olarak kullanıp onu anlamlandırma özelliğini vurgulayan HotelRunner Kurucu Ortağı Arden Agopyan, “Bilgi güç demektir, fakat onu anlamlandırabilmek bizim için çok daha önemli. Insights, sektöre yeni ürün stratejimizden bir kesit sunuyor. Bu yeni yaklaşımla yalnızca tesislerimizin başarısına katkıda bulunmayı değil, aynı zamanda tüm turizm ve konaklama sektörünün bakış açısını değiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu ürünle tesislere ilk defa proaktif ve rekabette bir adım önde olma şansı sunuyoruz.

Derinlemesine sektör uzmanlığı ile geliştirilen, HotelRunner platformunun en yeni ve güçlü üyesi Insights, büyük veri ambarı (big data) modelinden besleniyor ve üstün kalite ekranlar aracılığıyla bir konaklama işletmesinin anında aksiyon alması için doğru zamanda sinyaller veren bir bilgilendirme ağını tetikliyor. Bu çalışma modeli ile HotelRunner, tesisleri seyahat ve konaklama sektörünü yeni bilgi çağına taşırken geliştirilecek diğer ürünlerin de anahtarını elinde tutuyor. Yeni ürünümüze dair tüm detaylara hotelrunner.com web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. HotelRunner Insights şu an için beta sürümünde ve mevcut HotelRunner PMS kullanıcıları öncelikli olmak üzere kademeli olarak tüm dünyadaki tesislerin kullanımına sunulacak" diye konuştu.

HotelRunner geçen Haziran ayında Wix.com ile küresel bir stratejik iş birliğiyle gündeme gelmişti. İş birliği kapsamında, Wix’in konaklama sektörüne yönelik çözüm platformu olan Wix Hotels yeniden geliştirilip güçlendirilerek yeni adıyla “Wix Hotels by HotelRunner” olarak kullanıma açılmıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.